TVN Warszawa | Ulice

Po trasie S8 spacerował łabędź. "Miał ranę pod skrzydłem"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp,
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Straż MiejskaŁabędź spacerował po S8

Autostrady i trasy szybkiego ruchu to nie są najlepsze miejsca dla zwierząt, o czym przekonał się młody łabędź, który wybrał się na spacer przy węźle Konotopa - opisuje straż miejska.

Jak poinformowali strażnicy, do zdarzenia doszło we wtorek około południa, a łabędzia spacerującego trasą S8 miał wypatrzyć przejeżdżający tamtędy patrol policji. Ptak chodził po jezdni na wysokości węzła Konotopa. Funkcjonariusze poprosili o pomoc ekopatrol.

Był wystraszony i ranny

- Strażnicy po przybyciu na miejsce szybko zlokalizowali spacerowicza. Ptak był wyraźnie wystraszony, osłabiony i miał ranę pod skrzydłem - informował Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

Jak zaznaczył, zwierzę uspokoiło się dopiero po odłowieniu przez ekopatrol. - Ptak został bezpiecznie przetransportowany do "Ptasiego Azylu" na terenie warszawskiego zoo, gdzie otrzymał fachową pomoc. Po wyleczeniu wróci do swojego naturalnego środowiska - zapowiedział Jabraszko.

I podsumował: - Oby w przyszłości unikał tras szybkiego ruchu.

"Straż miejska odmówiła przyjazdu"

Po publikacji artykułu odezwała się do nas pani Blanka, która twierdzi, że to ona jako pierwsza, a nie policja, interweniowała w sprawie łabędzia na trasie s8. - Straż miejska odmówiła przyjazdu i kazała skontaktować się z policją. Policja najpierw odesłała mnie na numer alarmowy straży miejskiej i dopiero po drugim telefonie zgłoszenie zostało przyjęte - przekazała nam czytelniczka. I zaznaczyła, że po jej zgłoszeniu, na miejscu pojawił się patrol policji.

Jak wskazał Jerzy Jabraszko z referatu prasowego stołecznej straży miejskiej, numer 986 jest ogólnopolski, zatem dzwoniąca mogła zostać przekierowana do najbliższej jednostki straży miejskiej. - Jeśli pani była na przykład przy węźle Konotopa, wówczas mogło przekierować ją do jednostki w Pruszkowie – powiedział Jabraszko. - Pani mogła też dzwonić do nas. Jeśli podała, że sytuacja ma miejsce przy węźle Konotopa, mogła dostać informację z prośbą o połączenie z policją, gdyż ten węzeł nie leży już w jurysdykcji Warszawy – dodał. 

Strażnik podkreślił też, że jedyne zgłoszenie w sprawie łabędzia zarejestrowane w systemie pochodzi od policji. – Zgłoszenie pochodzi z godziny 11.50. Nasz patrol był na miejscu kilka minut po godzinie 12 – przekazał strażnik. 

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o łabędziu, który blokował ruch na moście Łazienkowskim:

Powoli, środkiem ruchliwej trasy. Łabędź zablokował ruch na moście

Powoli, środkiem ruchliwej trasy
Powoli, środkiem ruchliwej trasyTVN 24
wideo 2/2

Autor:mp, dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska

Pozostałe wiadomości