TVN Warszawa | Ulice

Warszawiacy utknęli w korkach przy centrach handlowych

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Korki na drogach dojazdowych do Arkadii
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plKorki na drogach dojazdowych do Arkadii

W weekend przed świętami Bożego Narodzenia w Warszawie, na drogach dojazdowych do centrów handlowych tworzą się korki. Tak jest między innymi w okolicy Arkadii w Śródmieściu, Blue City na Ochocie oraz kompleksu M1 na Targówku. Policja apeluje o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych i zapowiada wzmożone kontrole pod tym kątem.

Oprócz ronda Radosława, przy którym położone jest centrum handlowe Arkadia, korki są też na S8 na odcinku od Lazurowej aż do węzła Marymont. Po prawej stronie Wisły duże natężenie ruchu widoczne jest w części Targówka graniczącej z Markami, gdzie zlokalizowany jest kompleks Homepark Targówek, IKEA oraz M1.

Warszawiacy tłumnie odwiedzają również pozostałe centra handlowe, między innymi Galerię Mokotów, Galerię Północną czy Wola Park. W cierpliwość powinni uzbroić się kierowcy jadący do Blue City na Ochocie: Aleje Jerozolimskie w stronę centrum Warszawy zakorkowane są od węzła na skrzyżowaniu z Łopuszańską aż do Bitwy Warszawskiej.

Reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter obserwował sytuację przy Arkadii. - Faktycznie, są duże korki na drogach dojazdowych do tego centrum handlowego. I o ile to, że stoi ulica Słomińskiego, to nie jest żadna nowość, to już korek w alei Jana Pawła II od strony Żoliborza i na wjeździe od strony ulicy Kłopot jest związany z wyjątkowo dużym ruchem w Arkadii - relacjonował po godzinie 16 Szmelter.  

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Wzmożone kontrole policji

Policja apeluje do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń covidowych. Jak podała Monika Nawrat z Komendy Stołecznej Policji, kontrole pod tym kątem zostały wzmożone - najczęściej dotyczą właśnie centrów handlowych. - Jeśli podczas takiej kontroli osoba, która nie miała zasłoniętych ust i nosa, zrobi to na polecenie policji, może to zakończyć się tylko pouczeniem. Ale łamanie obostrzeń może zakończyć się także mandatem karnym w wysokości nawet do 500 złotych lub wystosowaniem wniosku o ukaranie do sądu - przypomniała.

- Chcielibyśmy prosić ludzi o to, żeby zachowali ostrożność i możliwy dystans. Jest gorączka świątecznych zakupów, ale każdy z nas chciałby spędzić święta bezpiecznie z rodziną - podkreśliła policjantka.

Zgodnie z zapowiedziami rządu wzmożone mają być też kontrole inspekcji sanitarnej dotyczące przestrzegania dopuszczalnych limitów osób. Od 15 grudnia, na mocy nowego rozporządzenia covidowego, w restauracjach, hotelach, barach, kinach czy teatrach zmniejszyły się one z 50 do 30 procent. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na weryfikację certyfikatów covidowych, zaszczepieni nie będą wliczać się do limitu. 

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości