Kierowcy odzyskali Płocką. Zmiany na Górczewskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.plZmiany na wolskiej budowie metra

Od piątkowego wieczoru kierowcy mogą już przejechać Płocką, zamkniętą wcześniej przez budowniczych stacji metra. Zmieniła się też organizacja ruchu na Górczewskiej.

Kolejne stacje drugiej linii metra mają zostać oddane pasażerom wiosną przyszłego roku. Ku końcowi zmierzają prace naziemne, a to oznacza zmiany w ruchu.

Płocka otwarta, zmiany na Górczewskiej

"W piątek, 20 grudnia, ok. godz. 20.00 otwarta zostanie Płocka. Kierowcy i piesi znowu będą mogli swobodnie poruszać się odcinkiem łączącym ulice Kasprzaka i Wolską. Na trasy przebiegające Płocką wrócą autobusy linii 103, 136 oraz nocnych N45 i N95" - poinformował w czwartkowym komunikacie urząd miasta.

Ale to nie koniec zmian. Około godziny 12 zmieniła się organizacja ruchu na ulicy Górczewskiej, w rejonie stacji Księcia Janusza. Ruch w obydwu kierunkach odbywa się już właściwymi jezdniami. Plac budowy zajmuje jeszcze pas dzielący jezdnie i przyległe do niego pasy drogi. Kierowcy mają do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku.

Połączenie z ulicami poprzecznymi Górczewska odzyska na początku przyszłego roku. Wtedy też kierowcom zostaną w pełni udostępnione obie jezdnie. "Nadal od Deotymy będzie można dojechać do Góralskiej. Dalej prosto, jezdnią w kierunku Bemowa mogą jechać wyłącznie autobusy, taxi, motocykle i Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych oraz posiadający identyfikatory właściciele, najemcy i prowadzący działalność gospodarczą w budynkach wzdłuż Górczewskiej" - przekazują urzędnicy.

Zmiana organizacji ruchu na Górczewskiej
Urząd Miasta Warszawa

Prace obok stacji Młynów

Drogowcy kontynuują pracę w pobliżu stacji Młynów na odcinku od Syreny do Młynarskiej oraz na skrzyżowaniu z Lesznem.

"Aktualnie przebudowywane są krawężniki i odwodnienie. Prace te wiążą się z wprowadzeniem ograniczeń w parkowaniu. W kolejnych etapach, już w przyszłym roku, realizowane będą: skrzyżowanie ulic Płockiej i Górczewskiej, północna jezdnia ul. Górczewskiej, a następnie jezdnia południowa. Po przebudowie ulica Górczewska zmieni się w elegancką i bezpieczną śródmiejską miejską ulicę" - informuje ZDM.

Źródło: tvnwarszawa.pl

dg/ran