Kierowca "z trudem odpowiadał na zadawane pytania, jego źrenice były powiększone"

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Interwencja strażników miejskich na Modlińskiej

Strażnicy miejscy interweniowali wobec kierowcy, który prowadził auto pod wpływem środków odurzających. Wiózł dwie osoby, został zatrzymany.

W czwartek, tuż przed północą, do strażników stojących na skrzyżowaniu przy Modlińskiej i oczekujących na zmianę świateł podbiegł mężczyzna i zdenerwowanym głosem poinformował, że stojącego na prawym pasie nissana prowadzi nietrzeźwy kierowca.

Odpowiadał z trudem

"Kiedy strażnicy podjęli interwencję i podeszli do kierującego, ten zaczął zachowywać się nerwowo. Strażnicy wydali polecenie wyłączenia silnika, a następnie poprosili o dokumenty. Mężczyzna z trudem odpowiadał na zadawane pytania, miał zaburzoną percepcję, a jego źrenice były powiększone" - informują w komunikacie strażnicy.

Jak dodają, funkcjonariusze podejrzewali, że kierujący nissanem jest pod wpływem narkotyków. Na miejsce wezwano policjantów, którzy przeprowadzili test na zawartość środków odurzających.

Test potwierdził marihuanę

"Test potwierdził, że kierowca jest pod wpływem marihuany. Ponadto podczas dalszych czynności ujawniono przy mężczyźnie porcję narkotyku. Kierowca został zatrzymany. Odpowie za jazdę po zażyciu środków odurzających oraz za posiadanie narkotyków" - informują strażnicy.

Czytaj także >>> Nowa komendant zabrała głos. Zapowiedziała powrót "wezwań za wycieraczkami"

Nowa komendant straży miejskiej o planach
Nowa komendant straży miejskiej o planachTVN24

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska

Pozostałe wiadomości