Przygotuj się na:

STULECIE BITWY WARSZAWSKIEJ

W środę odbędzie się próba generalna przed obchodami Święta Wojska Polskiego na placu Piłsudskiego. W sobotę na placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości państwowe. Będą utrudnienia w ruchu dla kierowców, a także pasażerów komunikacji miejskiej.

Oburzył go manewr innego kierowcy, wyjął tasak. "Chciał zaakcentować swoje niezadowolenie"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP IIZabezpieczony przez policjantów tasak

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który woził w samochodzie tasak. Jak podali, 33-latek groził nim innemu kierowcy, który zajechał mu drogę na jednej z ulic na Mokotowie.

Jak podał rzecznik mokotowskiej policji Robert Koniuszy, kilka dni przed zatrzymaniem 33-latek jechał ulicą Czerniakowską.

- Przy zjeździe na aleję Witosa inny uczestnik ruchu drogowego, wracający z żoną z pracy, zasygnalizował zmianę pasa ruchu i dynamicznie wjechał przed hyundaia, którym jechał podejrzany. Ten manewr wyprowadził go z równowagi, wobec powyższego sięgnął za tasak, który woził pod siedzeniem i wyszedł wytłumaczyć pokrzywdzonemu, że nie zgadza się z jego sposobem jazdy - relacjonuje Koniuszy.

"Chciał zaakcentować swoje niezadowolenie"

Jak dodał, 33-latek używał wulgarnych słów, zagroził też drugiemu mężczyźnie, że go zabije. - Pokrzywdzony uwierzył, że groźba może zostać spełniona i zrezygnował z konwersacji z mężczyzną, który wydawał się nieobliczalny i zdolny do użycia tasaka. Postanowił jednak zgłosić ten fakt policjantom - poinformował policjant.

Przekazał też, że funkcjonariusze namierzyli nerwowego kierowcę, a następnie złożyli mu wizytę. - 33-latek świadczący na co dzień usługi przewozu osób, potwierdził, że brał udział w takim incydencie. Uniósł się, ponieważ kierowca zajechał mu drogę, i chciał w ten sposób zaakcentować swoje niezadowolenie - dodał rzecznik.

Woził tasak, bo kiedyś został napadnięty

Jak wskazał, policjanci zabezpieczyli tasak, który znajdował się w samochodzie. Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że wozi go ze sobą dla bezpieczeństwa, bo kiedyś został napadnięty. - Mężczyzna został zatrzymany. Następnie usłyszał zarzuty, za które teraz może zostać skazany nawet na dwa lata więzienia - podsumował Robert Koniuszy.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o pościgu z użyciem broni na Pradze:

Zatrzymanie i strzały na PradzeTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP II