Dwie kolizje na S8. Na rondzie nad trasą doszło do wypadku

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
dg/ran/kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Kolizja na S8Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plKolizja na S8

Na trasie S8, na wysokości Gwiaździstej i Powązkowskiej, doszło do dwóch kolizji. Przez kilka godzin były utrudnienia w obu kierunkach. Sytuacji nie poprawiał też wypadek na rondzie Ofiar Zbrodni Katyńskiej, znajdującym się tuż nad trasą.

Do pierwszego zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Marek, na wysokości Gwiaździstej. Z informacji reportera tvnwarszawa.pl Tomasza Zielińskiego wynikało, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody, ale na miejscu został jeden. - Mazda ma przetarty bok. Kierująca została przebadana w karetce. Oprócz pogotowia, na miejscu są straż pożarna i policja - mówił Zieliński.

- Mazda zatrzymała się na barierach. Kierująca była trzeźwa. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia - przekazał Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji.

Zablokowany został skrajnie lewy pas jezdni. W kierunku Marek, S8 korkowała się już na wysokości Bemowa.

Nieco później na przeciwległej jezdni pod Powązkowską zderzyły się samochód ciężarowy i osobowy. - Ten drugi obrócił się o 180 stopni, a tir zatrzymał się 200 metrów dalej. Nie ma osób poszkodowanych - relacjonował Zieliński.

W tym przypadku również zablokowany został lewy pas ruchu, co z kolei generowało ogromne utrudnienia w kierunku Poznania.

Wypadek nad S8

Jak dowiedział się nasz reporter, w międzyczasie doszło także do zderzenia dwóch samochodów na rondzie Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które łączy Powązkowską z Maczka, tuż nad trasą szybkiego ruchu. - Zderzyły się mercedes i ford. Ten pierwszy samochód dachował, ale ostatecznie wylądował na kołach. Dwie osoby są badane w karetce - poinformował Zieliński.

Informację o wypadku potwierdził Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji. - Jedna osoba została przewieziona do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi - zaznaczył.

- Choć do wypadku doszło nad trasą S8, to przyczynia się to do pogłębienia korków spowodowanych poprzednimi zdarzeniami. Kierowcy chcący uniknąć utrudnień na trasie zjeżdżają na rondo, gdzie natrafiają na kolejny zator - ostrzegał nasz reporter.

W pełni drożna trasa była dopiero około godziny 20.

Kolizja na S8 i wypadek na rondzie nad trasąTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/ran/kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl