Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ulice

Dwa wypadki z udziałem rowerzystów w Wilanowie

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke
Źródło:
Kontak24, tvnarszawa.pl, PAP
Adrian / Kontakt 24Potrącenie rowerzysty w Wilanowie

Najpierw potrącenie rowerzysty w okolicy alei Rzeczypospolitej, później kawałek dalej przy ulicy Klimczaka. W pierwszym zdarzeniu kierowca auta oddalił się z miejsca.

Pierwszą informację na ten temat otrzymaliśmy na Kontakt24.

Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji przekazała, że w sumie w Wilanowie doszło do dwóch potrąceń rowerzystów. - Pierwsze zdarzenia miało miejsce o godzinie 14.38 w okolicy alei Rzeczypospolitej. Kierowca volvo potrącił rowerzystę i oddalił się z miejsca zdarzenia - zaznaczyła policjantka. Dodała, że rowerzysta został przewieziony do szpitala.

Do drugiego zdarzenia doszło o godzinie 16.15 przy ulicy Klimczaka. - Kierujący mini cooperem potrącił rowerzystę. Rowerzysta trafił do szpitala. Obaj byli trzeźwi - zaznaczyła policjantka.

Na miejscu pracowali także strażacy.

Rośnie liczba wypadków z udziałem rowerzystów

Z ostatnich danych policji wynika, że od początku roku do końca sierpnia doszło w Warszawie do 519 kolizji oraz 123 wypadków z udziałem rowerzystów. Zginęły w nich dwie osoby, 102 zostały ranne. Dla porównania: w całym ubiegłym roku było 157 wypadków, w których śmierć poniosło pięć osób, a 139 odniosło rany. Ponadto stołeczna policja odnotowała 754 kolizje.

Nie spada również liczba zdarzeń z udziałem kierujących hulajnogami. Uczestniczyli oni od początku roku do początku wakacji w 20 wypadkach. Jedna osoba zginęła, rannych zostało 18 osób. Było również 28 kolizji. W całym roku 2020 odnotowano 22 wypadki z jedną ofiarą śmiertelną oraz 19 rannymi. Doszło też do 55 kolizji.

Straż miejska również zanotowała dużo interwencji związanych z nieprzestrzeganiem przepisów przez rowerzystów. W 2020 roku było ich 485, a w tym roku już 408.

Rowerzyści najczęściej naruszają przepisy jeżdżąc bez uzasadnionej potrzeby chodnikiem, przejeżdżają przez przejścia dla pieszych, gdy w jego obrębie nie ma drogi rowerowej, nie stosują się do sygnalizacji świetlnej oraz kierują rowerami po alkoholu.

Informowaliśmy też o kolizji trzech aut na S8:

Utrudnienia na S8 po kolizji trzech aut Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:katke

Źródło: Kontak24, tvnarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Adrian / Kontakt 24

Pozostałe wiadomości