TVN Warszawa | Ulice

Metamorfozy na stołecznych drogach. Drogowcy chcą zmienić niektóre skrzyżowania w ronda

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Drogowcy szykują więcej rond w Warszawie (zdjęcie ilustracyjne)

Zarząd Dróg Miejskich ma już oferty od wykonawców chętnych do przebudowania skrzyżowań. Nowe ronda mają się pojawiać między innymi na Woli i Żoliborzu.

Jak podali drogowcy, chodzi o skrzyżowania ulic Krasińskiego z Przasnyską, Powązkowskiej z Obrońców Tobruku, Augustówki z Zawodziem, Bolesława Chrobrego z Popularną oraz Stawek ze Smoczą. "Lokalizacje te zostały wybrane na podstawie wyników audytów bezpieczeństwa ruchu drogowego i wniosków mieszkańców" - podkreśla ZDM.

Od 110 do 288 tysięcy złotych

Przetarg został podzielony na kilka części i - jak zaznaczyli drogowcy - każda z nich cieszyła się sporym zainteresowaniem: zgłosiło się od trzech do sześciu firm. "Ich oferty mieszczą się w przedziale od 110 do 288 tysięcy złotych brutto. Będą one teraz analizowane, zaś zaoferowana kwota porównywana z posiadanym budżetem i szacunkowym kosztorysem" - czytamy w ich wpisie.

Po rozstrzygnięciu postępowania wykonawcy będą mieli czas do końca roku na opracowanie kompletnej dokumentacji budowlanej dla nowych rond. ZDM zapowiada, że to pozwoli wybudować nowe ronda w przyszłym roku. "Zależy to jednak od tego, czy uda się wygospodarować środki na ten cel" - zastrzegli.

Do 24 kwietnia wykonawcy mają z kolei czas na składanie ofert w przetargu na budowę dwóch rond na Kadetów.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o tym, że obecnie drogowcy remontują jezdnie tylko po jednej stronie:

Prace remontowe na Wisłostradzie
Prace remontowe na WisłostradzieMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości