Nastolatka zginęła na przejściu, kierowca usłyszał zarzut. Śledczy: wjechał na czerwonym świetle

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmiertelne potrącenie pieszej na Cybernetyki
Śmiertelne potrącenie pieszej na Cybernetyki
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Śmiertelne potrącenie pieszej na Cybernetyki

Prokuratura stawia zarzuty za śmiertelne potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych na ulicy Cybernetyki. Ustalenia śledczych wskazują, że do wypadku doszło z powodu zachowania kierowcy. Z zabezpieczonych nagrań i zeznań świadków wynika, że wjechał na pasy na czerwonym świetle.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek, 18 listopada, około godziny 15. Na przejściu dla pieszych na ulicy Cybernetyki, w rejonie skrzyżowania z Komputerową, kierowca opla śmiertelnie potrącił nastolatkę. - To musiało być bardzo silne uderzenie. Świadczą o tym uszkodzenia widoczne na samochodzie - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu zdarzenia.

Ustaleniem okoliczności potrącenia zajęła się policja pod nadzorem prokuratury. Mokotowscy śledczy wszczęli postępowanie z artykułu 177 paragraf 2 Kodeksu karnego. Początkowo toczyło się w sprawie. Teraz zapadła decyzja o przedstawieniu zarzutu kierowcy. - Postepowanie prowadzone jest przeciwko podejrzanemu. Kierowca usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Złożył wyjaśnienia. Treść tych wyjaśnień na obecnym etapie objęta jest tajemnicą śledztwa - poinformowała nas prokurator Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Ustalenia śledczych wskazują, że kierowca miał czerwone światło

Mężczyźnie zarzucono, że "nie zastosował się do nadawanego w kierunku jazdy czerwonego sygnału świetlnego i nie ustąpił pierwszeństwa pieszej poruszającej się przy wyświetlonym świetle zielonym".

- Prokuratura dysponuje dowodami w postaci nagrań i przesłuchań świadków. Rozważane jest zasięgnięcie opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków samochodowych - zaznacza Skrzyniarz. Opinia mogłaby dostarczyć śledczym informacji o tym, z jaką prędkością poruszał się kierowca i czy nie doszło do przekroczenia tej dopuszczalnej.

Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze: dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości