W sobotę kierowcy pojadą nową jezdnią Wolskiej

Autor:
katke/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Budowa linii tramwajowej na Kasprzaka
Budowa linii tramwajowej na KasprzakaTramwaje Warszawskie
wideo 2/2
Tramwaje WarszawskieBudowa linii tramwajowej na Kasprzaka

Tramwajarze kończą kolejny etap budowy torów na Kasprzaka, co wiąże się ze zmianami organizacji ruchu. Od soboty, 28 stycznia, kierowcy pojadą już nową jezdnią Wolskiej w kierunku centrum.

Tramwajarze rozpoczną wprowadzanie zmian w sobotę, 28 stycznia, od godz. 16 od ulicy Kasprzaka. Na odcinku od skrzyżowania z Płocką i Krzyżanowskiego do Bema nadal zajęte będą lewe pasy obu jezdni (wzdłuż torowiska). Dla pieszych i rowerzystów udostępniona będzie zebra przez Skierniewicką, wyposażona w sygnalizację świetlną. Dla kierowców na skrzyżowaniu z Płocką także uruchomione zostaną sygnalizatory drogowe.

Zmiany na Kasprzaka

Na nitce w stronę Bemowa – pomiędzy Skierniewicką a Płocką – dostępne będą cztery pasy ruchu: dwa do jazdy prosto i po jednym do skrętów w prawo lub w lewo. Pojazdy transportu publicznego, MTON i TAXI będą uprawnione do jazdy prosto także z prawoskrętu. Za Płocką, cały czas w tym samym kierunku, ruch prowadzony będzie dwoma pasami: prawy przeznaczony będzie dla autobusów, MTON i TAXI, lewy pozostanie ogólnodostępny. Na skrzyżowaniu z Bema jezdnia rozszerzy się do trzech pasów: prawo - i lewoskrętu oraz do pasa jazdy prosto. Także i tutaj pojazdy transportu publicznego, MTON i TAXI będą uprawnione do jazdy prosto także z prawego pasa.

ZOBACZ TAKŻE: Tramwaj wraca na Kasprzaka. Odjazdy co 8 lub 12 minut.

Na jezdni Kasprzaka w stronę centrum, pomiędzy Bema a Krzyżanowskiego, przestanie obowiązywać buspas. Na samym skrzyżowaniu z Krzyżanowskiego kierowcy będą mogli skorzystać z pasów: do skrętu w lewo, jazdy prosto oraz jazdy prosto i w prawo. Zmiany na Kasprzaka obowiązywać będą ok. miesiąca.

ulica Kasprzaka - organizacja ruchuUM Warszawa

Organizacja ruchu na Wolskiej

Także w sobotę, 28 stycznia, ale już o godz. 18 wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na Wolskiej pomiędzy Elekcyjną i Ordona a Sowińskiego. Będą się one wiązać z kontynuacją przebudowy przejścia podziemnego, budową kładki i wiaduktu nad torowiskiem w pasie rozdziału oraz robotami przy sieci wodno-kanalizacyjnej na północnej jezdni Wolskiej. W związku z pracami, jezdnia ulicy Wolskiej w stronę Bemowa zostanie zamknięta na wysokości Redutowej.

Dla kierowców poruszających się Wolską w stronę Bemowa od skrzyżowania z Elekcyjną dostępne będą dwa pasy, zwężające się do jednego na wysokości cerkwi. Na skrzyżowaniu z Redutową będzie można z niego skręcić w prawo lub jechać prosto. Ci, którzy pojadą prosto – w stronę Bemowa – poruszać się będą jednym pasem jezdni środkowej ("pod prąd"). Na jezdnię północną wrócą przewiązką urządzoną przed skrzyżowaniem z Sowińskiego. Kierowcy nie będą też mieli możliwości wyjechania z Redutowej w prawo. Zalecany objazd do Połczyńskiej poprowadzi Górczewską i Powstańców Śląskich.

PRZECZYTAJ: Nowe wizualizacje trasy tramwajowej na Kasprzaka.

Na jezdni Wolskiej w stronę centrum, od skrzyżowania z Sowińskiego, będą dwa pasy ruchu, w tym jeden – prawy – przeznaczony dla autobusów, pojazdów MTON i taksówek. Poruszający się tą jezdnią nie będą mieli możliwości skrętu w lewo w Redutową. Do Redutowej dojazd będzie możliwy Kasprzaka, Ordona i Wolską, a do Jana Kazimierza i Sowińskiego Kasprzaka, Ordona i samego Jana Kazimierza.

Natomiast kierowcy poruszający się Redutową odzyskają możliwość skrętu w lewo w Wolską. Będą mogli pojechać dwoma pasami (z miejscowym zwężeniem do jednego) Wolskiej w stronę centrum lub do Kasprzaka.

Taka organizacja ruchu potrwa ok. dwa miesiące – do ostatniego tygodnia marca.

W tym czasie autobusy linii 197 zostaną wycofane z pętli przy Cmentarzu Wolskim – będą kończyły trasę na przystanku Reduta Wolska, u zbiegu ulicy Redutowej i Wolskiej. Dalszą podróż będzie można kontynuować tramwajami linii 11132627 i 78, które będą kursowały ulicą Wolską bez zmian.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:katke/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości