TVN Warszawa | Ulice

Duże zmiany przy budowie estakady na Marsa. W weekend zamkną część jezdni w stronę centrum

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Budowa nowej estakady na ulicy Marsa (zdjęcia z 22 lutego 22 r.)
Stołeczny Zarząd Rozbudowy MiastaBudowa nowej estakady na ulicy Marsa (zdjęcia z 22 lutego 22 r.)

Zmiany na ulicy Marsa. W sobotę drogowcy zamkną fragment jezdni w stronę centrum. Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się sąsiednią nitką. Utrudnienia mają związek z budową nowej estakady.

Budowa nowej estakady w ciągu ulicy Marsa rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. To zachodnia nitka, która docelowo będzie służyła kierowcom jadącym w stronę centrum. Obecnie ruch w obu kierunkach prowadzony jest po estakadzie wschodniej, oddanej do użytku we wrześniu 2019 roku. Ratusz poinformował we wtorek, że wykonawca inwestycji zamontował już stalową konstrukcję na połowie filarów. Częściowo wykonana jest już płyta obiektu, czyli powierzchnia pod przyszłą jezdnię. Przy obydwu przyczółkach trwa budowa murów oporowych.

W nadchodzący weekend wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu związane z montażem konstrukcji stalowej i betonowaniem płyt estakady na kolejnym odcinku ulicy Marsa. Nowe utrudnienia będą dotyczyły fragmentu jezdni od Żołnierskiej do Chełmżyńskiej i Okularowej. Ruch samochodowy zostanie wyłączony na nitce prowadzącej w stronę centrum. Wykonawca zamknie jezdnię w sobotę, 19 marca o godzinie 16.00.

Zmiany w organizacji ruchu na Marsa i ŻołnierskiejUrząd m.st. Warszawy

Ruch w obu kierunkach zostanie skierowany na sąsiednią jezdnię. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu - dla kierujących się w stronę centrum będzie to jazda "pod prąd". Nie zmienia się organizacja dla istniejącej estakady - ruch nadal będzie odbywał się zgodnie ze zmianami wprowadzonymi w poprzednim etapie, czyli po jednym pasie w każdym kierunku.

Zmiany na skrzyżowaniu Żołnierskiej i Marsa

W sobotę zmieni się także organizacja ruchu na skrzyżowaniu Marsa, Żołnierskiej i Rekruckiej. "Zamiast dotychczasowych trzech, dostępne będą dwa pasy: jeden do skrętu w lewo w ulicę Żołnierską oraz jeden do jazdy prosto w kierunku Nowego Rembertowa lub w prawo w ulicę Rekrucką" - zapowiada ratusz.

Budowa estakady na ulicy MarsaUrząd m.st. Warszawy

Jadący ulicą Marsa od strony Nowego Rembertowa będą mogli korzystać z dwóch pasów: jednego do jazdy prosto i jednego do skrętu w prawo w Żołnierską. Natomiast dla kierowców poruszających się Żołnierską dostępne będą dwa pasy do jazdy prosto, przy czym z jednego będą mogli także skręcić w prawo w Marsa.

Wciąż obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo z Żołnierskiej w stronę Nowego Rembertowa. Bez zmian pozostanie także układ pasów na Rekruckiej.

Zmiany na skrzyżowaniu Marsa i Chełmżyńskiej

Powrót na właściwą jezdnię Marsa w kierunku centrum będzie odbywał się na wysokości skrzyżowania Marsa z ulicami Chełmżyńską i Okularową. Nową organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu będzie oznaczała zakaz skrętu z Chełmżyńskiej w lewo w Marsa.

Budowa estakady na ulicy MarsaUrząd m.st. Warszawy

Objazd zamkniętego odcinka ulicy Marsa został wytyczony ulicami: Żołnierską, Strażacką i Chełmżyńską oraz Okularową, Korkową i Rekrucką.

Objazd zamkniętego odcinka ulicy MarsaUrząd m.st. Warszawy

Ratusz zapowiada, że nadchodzące zmiany w organizacji ruchu nie będą miały wpływu na ruch pieszy i rowerowy. Autobusy linii 143, 183 i N21 nie będą zatrzymywały się na przystanku Rekrucka 01.

Urzędnicy przewidują, że utrudnienia potrwają najprawdopodobniej do września.

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta

Pozostałe wiadomości