Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ulice

Wychodziła ze sklepu z córką, w schody wjechał pijany kierowca

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl Wjechał w schody. Okazało się, że miał 1,5 promila

Strażniczka miejska w dniu wolnym od pracy wybrała się razem z córką na zakupy. Nagle w schody, na których stały, z dużym impetem uderzył samochód. Funkcjonariuszka zatrzymała kierowcę, który przyznał się, że pił alkohol.

Jak przekazała stołeczna straż miejska, strażniczka z V Oddziału Terenowego w sobotę, w dniu wolnym od pracy wybrała się córką na zakupy przy ulicy Kasprowicza.

Strażniczka zabrała mu kluczyki

"Nagle w schody, na których stała razem z córką uderzył z impetem ford. Kierujący nim mężczyzna w wieku ok. 60 lat próbował wykonywać kierownicą manewry, by zjechać ze schodów, ale silnik auta zgasł. Pod pojazdem powstała plama wyciekających płynów" - czytamy w komunikacie straży miejskiej. Jak opisano dalej, czuć było benzynę. Mężczyzna próbował uruchomić silnik co mogło doprowadzić do pożaru.

"Funkcjonariuszka zapytała mężczyznę, czy pił alkohol, a gdy kierowca przyznał, że tak - odebrała mu kluczyki do pojazdu. Strażniczka wezwała straż pożarną i policję" - czytamy dalej.

Miał półtora promila alkoholu

Strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne. Jak przekazała straż miejska, mężczyzna próbował w tym czasie oddalić się, ale funkcjonariuszka wraz z przypadkowym przechodniem uniemożliwili mu ucieczkę z miejsca zdarzenia. "Po przyjeździe policji mężczyzna został przebadany alkomatem. Miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu" - podsumowali strażnicy.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska w Warszawie

Pozostałe wiadomości