W biegu pomogli dzieciom i młodzieży, które mierzą się z depresją

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Bieg Pomocników św. Mikołaja w Łazienkach Królewskich
Bieg Pomocników św. Mikołaja w Łazienkach Królewskich TVN24
wideo 2/3
TVN24Bieg Pomocników św. Mikołaja w Łazienkach Królewskich

W sobotę w Łazienkach Królewskich odbyła się pierwsza edycja biegu Pomocników św. Mikołaja. Cel to zebranie pieniędzy na pomoc dzieciom i młodzieży, które zmagają się z depresją. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Terapeutów.

"BIEGIEM POMAGAM dzieciom i młodzieży, które mierzą się z depresją" - to hasło wydarzenia, które organizatorzy podali w mediach społecznościowych. Jak czytamy dalej, tegoroczna - pierwsza edycja biegu ma na celu zebranie środków, które zostaną przeznaczone na pomoc poprzez utworzenie grup terapeutycznych oraz grup wsparcia dla dzieci i młodzieży, które zmagają się z depresją oraz stanami depresyjnymi. "Dzięki dokonanym płatnościom podczas rejestracji na BIEGIEM POMAGAM oraz przekazanym darowiznom na platformie zapisów internetowych, pozyskane środki umożliwią zorganizowanie i wdrożenie odpowiedniego systemu pomocy młodym osobom, które teraz tak bardzo tego potrzebują" - wyjaśniono.

Trasa biegu Pomocników św. Mikołajaterapeuci.org.pl

Nie liczy się miejsce na podium, ale pomoc

Biegacze pokonujący dystans jednego kilometra wystartowali o godzinie 10, a ci, którzy wybrali 5-kilometrową trasę rozpoczęli zmagania o godzinie 11. Organizatorzy opisali także zasady biegu. Mógł wziąć w nim udział każdy – dorośli i dzieci (za zgodą rodzica lub opiekuna) bez względu na swoją sprawność fizyczną. "Wyznaczony dystans można przebiec, przetruchtać albo przejść - wystarczy po prostu być z nami tego dnia! Na mecie na każdego uczestnika będzie czekał piękny medal oraz coś na rozgrzanie ciała i ducha. BIEGIEM POMAGAM to bieg niosący pomoc potrzebującym. W naszym wydarzeniu nie liczy się czas ani miejsce na podium, ale liczy się uczestnictwo czyli POMOC" - podkreślono.

Organizator, czyli Stowarzyszenie Terapeutów to - jak czytamy - "organizacja pozarządowa, która zrzesza psychologów, terapeutów, psychoterapeutów i pedagogów specjalnych, których łączy idea wspierania zdrowia psychicznego oraz wielka pasja w tym co robią".

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości