TVN Warszawa | Ulice

Betoniarka na boku. Do jej postawienia na koła potrzebowali dwóch dźwigów i holownika

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Wypadek z udziałem betoniarki - relacja reportera tvnwarszawa.pl
Wypadek z udziałem betoniarki - relacja reportera tvnwarszawa.plTVN24
wideo 2/3
TVN24Wypadek z udziałem betoniarki - relacja reportera tvnwarszawa.pl

Na Rosnowskiego przewrócił się samochód ciężarowy transportujący płynny beton. Kierowca jest ranny. Droga łącząca Wilanów z Ursynowem została zablokowana. Próby ustawienia betoniarki na koła trwały kilka godzin. Udało się dopiero wieczorem.

O zdarzeniu dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Na ulicy Korbońskiego przewróciła się betoniarka. Kierowca jest poszkodowany. Na miejscu są wszystkie służby: straż pożarna, policja oraz pogotowie ratunkowe. Ulica jest zablokowana - poinformował.

Jak przekazał Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji, do zdarzenia z udziałem betoniarki doszło na ulicy Rosnowskiego, która stanowi przedłużenie Korbońskiego. - Kierujący pojazdem ciężarowym był trzeźwy. Na miejscu pracują policjanci. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia. Są utrudnienia w ruchu - powiedział policjant.

Artur Węgrzynowicz dodał, że pojazd leży na jezdni w kierunku Ursynowa. - Do zdarzenia doszło dokładnie na granicy Ursynowa z Wilanowem. Kierowca jest badany w karetce. Na miejsce zostanie zadysponowany specjalistyczny dźwig, który postawi betoniarkę na koła - powiedział po godzinie 11 nasz reporter.

- Na miejscu pojawił się właściciel pojazdu, który powiedział mi, że betoniarka wyjechała na ulicę dziś po raz pierwszy. Rzeczywiście widać, że samochód jest nowy - dodał Węgrzynowicz.

Kierowca w szpitalu

Około godziny 12.30 Artur Węgrzynowicz przekazał na antenie TVN24, że kierowca betoniarki został zabrany do szpitala. - Mężczyzna ma złamaną rękę - powiedział nasz reporter. Dodał, że zdarzenia doszło na łuku drogi. - Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierkę oddzielającą jezdnie, przez co wywrócił się na bok - przekazał Węgrzynowicz.

Z kolei jak poinformował Rafał Rutkowski z KSP, kierujący został ukarany mandatem w wysokości 1200 złotych.

Po godzinie 19 Rafał Markiewicz z zespołu prasowego KSP poinformował, że betoniarka w dalszym ciągu leży na boku i utrudnia przejazd kierowcom. - Utrudnień należy spodziewać się jeszcze przez kilka godzin - zapowiedział.

Kilka godzin utrudnień

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że właściciel pojazdu ma problem z jego usunięciem. Dźwigi nie dawały rady podnieść betoniarki na koła.

- W akcji brały udział dwa dźwigi i jeden holownik. Jeden dźwig stał na pasach w stronę Ursynowa, drugi w kierunku Wilanowa. Udało się ostatecznie postawić betoniarkę - przekazał po godzinie 21 Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl. - Ale to jeszcze nie koniec utrudnień. Jeszcze chwilę potrwa, zanim sprzęt zostanie zabrany i droga będzie przejezdna - podkreślił.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości