Warszawa będzie biegać, ulice zostaną zamknięte

Ulice

tvnwarszawa.plUbiegłoroczna edycja biegu

W niedzielę na trzy godziny biegacze zajmą ulice w Śródmieściu i na Mokotowie. Kierowcy muszą spodziewać się utrudnień już w sobotę.

"Biegnij Warszawo" to impreza cykliczna. Jej celem jest promocja zdrowia i aktywności ruchowej, motywacja i mobilizacja osób dotąd nie angażujących się czynnie w sport. Odbędzie się w niedzielę 2 października w godz. 12-15.

"Ulica Łazienkowska będzie zamknięta dla ruchu od soboty, 1 października od godz. 24.00. Natomiast jezdnia ul. Czerniakowskiej prowadząca w kierunku Wilanowa (pomiędzy Trasą Łazienkowską a ul. Chełmską) będzie wyłączona z ruchu w niedzielę, 2 października od godz. 7.00" – informuje urząd miasta.

Trasa biegu

Uczestnicy wystartują o godz. 12.00 z ul. Czerniakowskiej (przed stadionem Legii Warszawa). Trasa będzie wiodła ulicami: Czerniakowska (jezdnia w kierunku Wilanowa) – Chełmska – Belwederska (jezdnia w kierunku centrum) – Spacerowa (w kierunku centrum) – Goworka – Puławska (w kierunku centrum) – Bagatela – Al. Ujazdowskie (w kierunku centrum) – Piękna – Marszałkowska (w kierunku centrum) – Al. Jerozolimskie (w kierunku Wisły) – Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – J. Matejki – Wiejska – Górnośląska – Myśliwiecka – Łazienkowska.

Trasa biegumateriały organizatorów

ZOBACZ MAPĘ W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI

Jak podaje urząd miasta, o godz. 12.25 na ul. Szwoleżerów wyruszy natomiast marsz Maszeruję-Kibicuję. Jego uczestnicy przejdą ulicami: Szwoleżerów – Agrykola – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Mokotowska – Wilcza – Al. Ujazdowskie – Agrykola – Myśliwiecka – al. J. Kusocińskiego.

TAK WYGLĄDAŁ BIEG W UBIEGŁYM ROKU:

Start "Biegnij Warszawo 2015"Tomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

ran/b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl