Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Ulice

Wypadek w alei Krakowskiej. "Motorniczy został zabrany do szpitala"

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie tramwaju z samochodem w alei Krakowskiej
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plZderzenie tramwaju z samochodem w alei Krakowskiej

W alei Krakowskiej samochód zderzył się z tramwajem. Jak podała policja, pasażerom nic się nie stało, ale pomocy medycznej wymagał motorniczy. Tramwaje kursowały na skróconych trasach przez prawie godzinę.

- Na skrzyżowaniu alei Krakowskiej i ulicy Bakalarskiej doszło do niewielkiego zderzenia samochodu z tramwajem. Na miejscu jest policja, pogotowie i służby tramwajów. Motorniczy uskarża się na bóle, więc jest udzielana mu pomoc w karetce - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński.

Agnieszka Włodarska z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji doprecyzowała z kolei, że w zdarzeniu brały udział tramwaj linii 9 i volkswagen passat. Potwierdziła też, że motorniczy wymagał pomocy zespołu pogotowia. - Pasażerom nic się nie stało, nikt nie uskarżał się na ból - zaznaczyła policjantka przed godziną 9.

Jak dodał później nasz reporter, motorniczy ostatecznie został zabrany do szpitala. - Na miejsce przyjechała policja wypadkowa, która zrobiła niezbędną dokumentację - przekazał Zieliński.

Tramwaje na skróconych trasach

Zderzenie powodowało duże utrudnienia w komunikacji. - Ruch tramwajowy w obu kierunkach został wstrzymany. Na torach w jedną i drugą stronę stoją sznury tramwajów - opisywał Zieliński.

Na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego o godzinie 8.21 pojawił się komunikat o utrudnieniu w kursowaniu tramwajów linii 7, 9 i 15, które kursowały tylko do krańca Banacha. Zarząd Transportu Publicznego uruchomił też zastępczą linię autobusową "Za Tramwaj".

Utrudnienia zakończyły się około godziny 9.10.

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości