TVN Warszawa | Ulice

Akcja saperów przy placu Zawiszy. Robotnicy wykopali skrzynki z amunicją

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
katke,popi/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Akcja saperów w pobliżu siedziby PiS
Akcja saperów w pobliżu siedziby PiSArtur Węgrzynowicz / tvnwsarszawa.pl
wideo 2/3
Artur Węgrzynowicz / tvnwsarszawa.pl Akcja saperów w pobliżu siedziby PiS

W trakcie prac drogowych przy ulicy Raszyńskiej robotnicy natrafili na zakopane skrzynki z amunicją. Na miejscu pracowali saperzy. Były utrudnienia w ruchu. Saperzy wrócili też w niedzielę, zabrać kolejny przedmiot.

- Służby zajmują częściowo pas zieleni. Przyjechał patrol saperski, co najmniej dwóch żołnierzy jest w wykopie. Na miejscu są też dwa radiowozy policji - relacjonował w sobotę po 13 Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. I dodawał: - Chodzi o teren w pobliżu siedziby PiS, przy skrzyżowaniu Raszyńskiej z Nowogrodzką.

Rafał Rutkowski z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji potwierdził po godzinie 13, że w tym rejonie prowadzone były prace w pasie drogi. - Zostały wykopane skrzynki, w których była - prawdopodobnie - amunicja. Niezbędna była obecność saperów, którzy zabierają te przedmioty. Akcja cały czas trwa, są utrudnienia w ruchu - podał policjant.

Przed godziną 14 nasz reporter poinformował, że saperzy przygotowują się do wyciągnięcia skrzynek. - Policjanci blokują ruch na odcinku od Nowogrodzkiej do placu Zawiszy. Nie ma też wjazdu w Raszyńską z placu Zawiszy - opisał.

Po godzinie 14 Węgrzynowicz podał, że akcja została zakończona i nie ma już utrudnień. - Skrzynie zostały wyciągnięte i zapakowane do samochodu saperów, którzy następnie odjechali - podsumował.

W niedzielę saperzy wrócili

- To sytuacja związana z wczorajszym znaleziskiem. Dzisiaj podczas prac ziemnych pracownicy natknęli się na przedmiot przypominający kulę armatnią. Miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów do czasu przyjazdu saperów, którzy zabezpieczyli i zabrali przedmiot - przekazał młodszy aspirant Rafał Rutkowski z Komendy Stołecznej Policji. - Zgłoszenie do policji wpłynęło o godzinie 12.35, a cała akcja została zakończona kilka minut po godzinie 16. Nie było żadnych utrudnień - dodał.

Autor:katke,popi/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości