Przygotuj się na:

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH - EKSPRESOWE AUTOBUSY

Ratusz poinformował, że w najbliższy weekend zostaną uruchomione trzy dodatkowe linie autobusowe. Będą dowoziły mieszkańców w okolice cmentarzy.

Zaczęli w sobotę, kończą w niedzielę. Weekend z maratonem

TVN Warszawa | Ulice

Aktualizacja:
Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
42. Maraton Warszawski odbywa się w kilku turach

W sobotę i niedzielę odbywa się 42. Orlen Maraton Warszawski. Trasa tegorocznej edycji biegu prowadzi 5-kilometrową pętlą, między innymi Krakowskim Przedmieściem, Miodową i Bonifraterską. Organizacja biegu wiąże się ze zmianami w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Główną areną zmagań jest plac Teatralny, gdzie znajdują się start i meta oraz miasteczko biegowe. Rywalizacja odbędzie się w czterech turach. Pierwsza grupa zawodników wyruszyła w sobotę o godzinie 16.

Ostatnia wystartuje w niedzielę o 13. Maratończycy ośmiokrotnie przebiegają trasę prowadzącą między innymi ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodową i Bonifraterską.

Tegoroczna edycja Orlen Maratonu Warszawskiego różni się od imprez z lat ubiegłych - organizatorzy wprowadzili szereg ograniczeń wymuszonych przez epidemię COVID-19. Maraton wiążę się ze zmianami w parkowaniu i organizacji ruchu na niektórych ulicach Śródmieścia.

Trasa biegu Orlen Maraton WarszawskiUM Warszawa

Zmiany w parkowaniu

W dniach 25-28 września na parkingu na placu Teatralnym przed Teatrem Wielkim – Operą Narodową obowiązuje zakaz zatrzymywania wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela.

W dniach 26-27 września nie można parkować również na ulicach: Moliera (wzdłuż gmachu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej), Ossolińskich i Miodowej.

Ulice zamknięte dla samochodów

Od soboty, 26 września, od godziny 14 do niedzieli, 27 września, do godziny 20.30 wyłączone z ruchu samochodów są ulice na trasie biegu: Ossolińskich, Focha, Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Miodowej), Miodowa, plac Krasińskich oraz jezdnia przed Teatrem Wielkim.

Ulice Wierzbowa, Moliera i Bonifraterska (na odcinku od ul. Świętojerskiej do Franciszkańskiej) będą zwężone. W czasie biegu utrzymana będzie możliwość skrętu w prawo z Senatorskiej w Wierzbową, dalej jednym pasem będzie można pojechać w kierunku placu Piłsudskiego. Możliwy będzie także skręt w prawo z Trębackiej w Moliera i dalej do Senatorskiej. Na Bonifraterskiej pomiędzy Świętojerską a Franciszkańską przejezdne będą skrajne prawe pasy w obydwu kierunkach. Ponadto dojazd do Schillera będzie możliwy od Długiej, a z Królewskiej (od skrzyżowania z placem Małachowskiego) będzie można dojechać tylko do posesji lub ulicy gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Autobusy na zmienionych trasach

Autobusy linii 100, 111, 116, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 – jadące w kierunku północnym – ominą wyłączone z ruchu ulice trasą objazdową ulicami: Marszałkowska – plac Bankowy – Andersa i dalej do tras podstawowych.

W kierunku południowym autobusy linii 116, 178, 180, 503, 518 i N44 będą kursowały ulicą Andersa przez plac Bankowy do Senatorskiej.

Autobusy linii 128 – od skrzyżowania Marszałkowskiej z Królewską – dojadą Marszałkowską przez plac Bankowy do przystanku końcowego Metro Ratusz Arsenał, a autobusy linii 175 do przystanku Bielańska.

Trasa ubiegłorocznego Maratonu Warszawskiego prowadziła przez sześć dzielnic:

Biegacze na trasie 41. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa