TVN Warszawa | Ulice

Tak pobiegną uczestnicy 16. Półmaratonu Warszawskiego. Zapisało się już siedem tysięcy osób

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Biegacze na trasie 41. Maratonu Warszawskiego
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plBiegacze na trasie 41. Maratonu Warszawskiego we wrześniu 2021

Do startu największego półmaratonu w kraju zostały niespełna dwa miesiące - w tym roku imprezę zaplanowano na 27 marca. Organizatorzy podali trasę tegorocznej, 16. już edycji biegu. Poinformowali też, że do tej pory zapisało się około siedmiu tysięcy biegaczy.

Przez pandemię, ubiegłoroczna edycja biegu została przeniesiona na wrzesień, ale w tym roku wraca on pierwotnego, marcowego terminu. Jak przekonują organizatorzy, tegoroczna trasa będzie "szybka, atrakcyjna wizualnie i pozwoli na komfortową oraz bezpieczną organizację stref startu i mety dla uczestników i ich kibiców". Jej przebieg ma też sprzyjać biciu rekordów życiowych.

- Start półmaratonu zlokalizowany będzie na Nowym Mieście przy ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy ruszą w kierunku placu Wilsona, a następnie mostem Gdańskim udadzą się na prawą stronę Wisły. Blisko jednej trzeciej trasy prowadzić będzie po praskiej stronie rzeki. Z powrotem do Śródmieścia trasa poprowadzi mostem Świętokrzyskim. Z Powiśla biegacze udadzą się ulicą Rozbrat w kierunku Parku Agrykola. Ostatnie kilometry będą wiodły na południe - Wybrzeżem Kościuszkowskim i Wybrzeżem Gdańskim w kierunku mety zlokalizowanej przy Multimedialnym Parku Fontann - opisuje cytowana w komunikacie Magda Skrocka, dyrektorka ds. komunikacji Fundacji "Maraton Warszawski".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Trasa 16. Półmaratonu WarszawskiegoFundacja Maraton Warszawski

Zapisało się już około siedmiu tysięcy osób

Organizatorzy informują, że start w biegu zadeklarowało już ponad siedem tysięcy osób. Zapisy nadal trwają, a do 15 lutego można skorzystać z niższej opłaty startowej. Po zapisaniu się na bieg, można dołączyć do zrzeszającej biegaczy grupy na Facebooku "Trenuję do 16. Półmaratonu Warszawskiego". Będą tam dostępne plany treningowe o różnym stopniu zaawansowania oraz porady, jak przygotować się do startu.

Alternatywą do tradycyjnych zapisów na półmaraton jest akcja charytatywna #BiegamDobrze. Jak wskazują organizatorzy, w jej ramach każdy biegacz będzie mógł wybrać jedną spośród ośmiu organizacji charytatywnych, na którą będzie zbierał fundusze. Osiągnięcie kwoty minimalnej upoważnia do odebrania pakietu startowego oraz wyjątkowego numeru startowego #BiegamDobrze.

- Biegacze mają ogromne serca, ta akcja jest tego potwierdzeniem. Już w tym momencie, uczestnicy 16. Półmaratonu zebrali ponad 260 tysięcy, a łącznie przez wszystkie lata blisko siedem milionów złotych na cele społeczne. Jestem pewna, że w tym roku znowu uda nam się przekazać wiele dobra - zaznacza Skrocka.

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jak sama podaje, jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych "Puchar Maratonu Warszawskiego".

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Fundacja Maraton Warszawski

Pozostałe wiadomości