Przygotuj się na:

Kolizja trzech aut na S8. Korek miał ponad 10 kilometrów

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plKolizja na S8

Na trasie S8 na jezdni w kierunku Marek zderzyły się trzy pojazdy. Nie było rannych, ale zdarzenie wywołało poważne utrudnienia na ekspresówce.

Jak przekazał reporter tvnwarszawa.pl, do kolizji trzech samochodów doszło na trasie S8 za Mickiewicza przed zjazdami na Wisłostradę. - Zderzyły się osobowy opel i dwa auta dostawcze. Na miejscu jest policja. Lewy pas w kierunku Marek jest zablokowany, co powoduje ogromne utrudnienia - przekazał Szmelter.

Jak przekazała w komunikacie o 15.30 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.

Trasa S8 korkowała się już na wysokości Bemowa, zatem zator miał ponad 10 kilometrów długości. Ruch wrócił do normy dopiero przed godziną 19.

Protest przewoźników autokarowych

W popołudniowym szczycie w centrum miasta odbywa się także protest firm z branży autokarowej. Ale jak przekazał nam Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji, protest przebiega bezpiecznie. - Kierowcy autobusów zachowują ostrożność. Nie powodują utrudnień w ruchu - przekazał.

Dlaczego przewoźnicy autobusowi przyjechali do stolicy? - Przez ostatnie lata polski transport autokarowy, turystyczny był potęgą w Europie. Woziliśmy wszystkie narodowości na kontynencie. A dziś stoimy wszyscy na krawędzi bankructwa, chcemy w pokojowy sposób zwrócić uwagę na swoje problemy - tłumaczył przed rozpoczęciem demonstracji jeden z jej organizatorów Kamil Lubański.

Jak dodał, przewoźnicy domagają się m.in. zawieszenia składek ZUS do końca roku, dopłat na utrzymanie autokarów w leasingu i utrzymanie pracowników.

Kierowca autokaru: chcemy w pokojowy sposób zwrócić na siebie uwagęTVN24

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl