Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Wariant "zielony" czy "czerwony"? Zobacz przebieg WOW z powietrza

  TVN Warszawa

  zdjęcia Artur Węgrzynowicz, montaż Marcin ChłopaśDronem nad WOW przez Wesołą

  Do końca lipca Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku powinna wydać decyzję środowiskową dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy przez Wesołą. Drogowcy przedstawili dwa warianty jej przebiegu. Preferują ten przez centrum dzielnicy. Kontrowersyjny.

  Gdy popatrzeć w terenie, różnica nie jest wielka. Ot 2 - 4 kilometry w jedną lub drugą stronę. Dla mieszkańców Wesołej to jednak różnica gigantyczna: wariant "czerwony" przez lasy na południu dzielnicy lub "zielony" przez jej centrum.

  Dwa warianty przebiegu S17 przez Wesołą
  Sąsiedzi dla Wesołej

  Postanowiliśmy pokazać je nie tylko na mapie, ale również z lotu ptaka. Oba zaczynają się i kończą razem na południowym i północnym krańcu dzielnicy. Kluczowe jest jednak to, którędy biegną przez jej teren.

  Decyzja powinna zapaść do końca lipca. Wątpliwe jednak, że będzie to koniec sporu. Mieszkańcy tej części Warszawy pokazali niejednokrotnie, że mają swoje zdanie i potrafią o nie walczyć. Długą historię projektowania obwodnicy opisaliśmy w oddzielnym tekście na tvnwarszawa.pl.

  Warianty obwodnicy przez Wesołą
  tvnwarszawa.pl

  mś/r