Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

Ulice

Walka z zimą kosztowała już 31 mln złotych

Ulice

| NPR, BBCfot. TVN Warszawa

W Warszawie zaczęła się odwilż, śnieg topnieje podobnie jak pieniądze w miejskiej kasie. Na walkę z zimą w tym sezonie Zarząd Oczyszczania Miasta wydał już 31 milionów złotych.

– Od listopada do teraz wydaliśmy już 31,5 mln złotych – mówi Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Oczyszczania Miasta.

W kasie ZOM na usuwanie skutków zimy w tym sezonie zaplanowanych jest 95 mln złotych.

Sezon zimowy w Warszawie trwa od 15 października do 14 kwietnia. Firmy, które na zlecenie ZOM oczyszczają ulice i chodniki. przez ten czas są w gotowości. – Płacimy za wykonaną dobrze akcję czyli odśnieżanie czy posypywanie, nie za gotowość – dodaje Fryczyńska.

Jednorazowo wyjazd 170 pługosolarek to koszt 1,4 mln złotych.

Do obowiązków ZOM należy: odśnieżenie dróg, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, uprzątnięcie śniegu i lodu z przejść dla pieszych na skrzyżowaniach głównych ulic, dojść do stacji metra, schodów, kładek, mostów i chodników na mostach, chodników wokół sześciu parków administrowanych przez ZOM: Ujazdowskiego, Skaryszewskiego, Praskiego, Fosa i Stoki Cytadeli, Ogrodu Saskiego oraz Pola Mokotowskiego i ok. 13,5 tys. miejsc parkingowych w strefie płatnego parkowania.

bf/mz

Źródło zdjęcia głównego:  | NPR, BBC