Wakacje bez tramwajów w al. Jana Pawła II

Wyremontują tory na Jana Pawła
Wyremontują tory na Jana Pawła
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.plWyremontują tory na Jana Pawła

W poniedziałek rozpoczyna się remont torowiska w al. Jana Pawła II. Do 11 września pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami. Składy zostaną skierowane na objazdy.

Prace będą odbywać się od ronda ONZ do ul. Elektoralnej. Tramwaje linii 17 i 33 pojadą nowymi trasami, omijając remontowany odcinek.

17 ruszy ze Służewca, dojedzie do al. Niepodległości, gdzie skręci w Nowowiejską. Następnie pojedzie Marszałkowską, Andersa, Stawki, dojedzie do al. Jana Pawła II i dalej – swoją trasą – pojedzie na Tarchomin Kościelny.

Linia 33, która rusza z metra Młociny dojedzie do al. Jana Pawła II, tam skręci w al. Solidarności, dalej Wolską dojedzie do Cmentarza Wolskiego.

Uruchomią zastępcze linie

Linia 11 na czas remontu zostanie zawieszona. W zamian za to, na czas remontu pasażerowie będą mogli korzystać z dwóch linii uzupełniających: 71 i 72.

Pierwsza ruszy ze Służewca, dalej Marynarską, Wołoską, Boboli, Rakowiecką, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II, Prostą, Kasprzaka, Skierniewicką, Wolską, Połczyńską, Powstańców Śląskich, Wólczyńską, Nocznickiego i stamtąd do przystanku METRO MŁOCINY, gdzie skończy swoją trasę.

Natomiast linia 72 będzie kursować z Woronicza. Dalej pojedzie Wołoską, Boboli, Rakowiecką, al. Niepodległości, Chałubińskiego, al. Jana Pawła. Stamtąd skręci w Prostą, dalej w Kasprzaka, Skierniewicką, Wolską, al. Solidarności i skończy bieg przy Kinie Femina.

Oprócz tramwajów, uruchomiona zostanie też linia autobusowa Z17, która będzie jeździć z Dworca Centralnego do CH Arkadia.

Wszystkie prace mają zakończyć się 11 września.

Długo wyczekiwany remont

Remont torowiska w al. Jana Pawła II to długo odkładana inwestycja. Pierwszy raz pisaliśmy o niej już w 2012 roku. Prace miały ruszyć dwa lata później. Jednak Zarząd Transportu Miejskiego cofnął zgodę na remont ze względu na "zbyt dużą liczbę remontów" przeprowadzanych w tamtym okresie.

Remont od ronda ONZ do ul. Elektoralnej | Google Maps

kw/b

Pozostałe wiadomości