Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

W Zielonce pociągów się nie boją. Samochodem przez zamknięty przejazd

Warszawa

Przejazd w ZielonceFilip / Kontakt 24
wideo 2/3

Przez około 15 minut samochody przejeżdżały przez tory kolejowe w Zielonce, mimo że szlabany były opuszczone. - Utworzył się spory korek, mogło też dojść do niebezpiecznych sytuacji - alarmuje Filip, który przyglądał się całej sytuacji. Wysłał też film na Kontakt 24.

- Całą sytuację zaobserwowałem w piątek około godziny 11 - mówi tvnwarszawa.pl Filip.

I informuje, że doszło do niej na drodze numer 631, która znajduje się na granicy Zielonki i Ząbek. To tam - pomiędzy ulicami Wyszyńskiego a Marecką - na przejeździe kolejowym doszło do scen, które pokazujemy na filmie.

"Dość częsta sytuacja"

Przez około 15 minut Filip obserwował sytuację w tym miejscu. Jak relacjonuje, w tym czasie przejechały dwa pociągi.

"Pierwszych kilka chwil po zamknięciu się rogatek, natomiast kolejny po około 12 minutach. Z tego względu zniecierpliwieni kierowcy zaczęli przejeżdżać. Sytuacja ta powtarza się dosyć często w godzinach szczytu, jak pociągi jeżdżą częściej i rogatki są zamknięte dłużej" – wyjaśniał dodatkowo w rozmowie z Kontaktem 24.

Utworzył się też potężny korek. Nie brakowało również niebezpiecznych sytuacji. – Gdy drugi pociąg nadjeżdżał, musiał długo dawać sygnały dźwiękowe, a przed przejazdem zwolnić – zaznacza Filip.

Wypadek przy pracy czy stałe ryzyko wypadku?

O to, czy rogatki w tym miejscu muszą być opuszczone przez kilkanaście minut, spytaliśmy PKP Polskie Linie Kolejowe. Chcieliśmy się dowiedzieć również, czy zdają sobie sprawę z tego, że dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji. Czekamy na odpowiedź.

ran/mś