Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE RUCHU

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

W tę niedzielę kolejne utrudnienia, w następną pierwsze otwarcie

Warszawa

UMUtrudnienia na Trakcie Lubelskim

Trwa przebudowa ulicy Trakt Lubelski. W niedzielę wieczorem rozpocznie się kolejny etap prac, a tydzień później drogowcy zapowiadają otwarcie pierwszego odcinka nowej jezdni.

W tym momencie wyłączone z ruchu są odcinki ulicy od Zwoleńskiej do Chodzieskiej oraz od Skalnicowej do Borowieckiej. Objazdy zamkniętych odcinków ulicy zostały poprowadzone przez Wał Miedzeszyński.

Utrudnienia

W niedzielę, około godziny 21, wykonawca robót rozpocznie kolejny etap prac. Wtedy zamknięty zostanie odcinek od Chodzieskiej do Borków, wraz ze skrzyżowaniem.

Autobusy linii 219 od Mrówczej zachodnią jezdnią Patriotów (powrót: Patriotów – Odeska – Mrówcza), ulicami Panny Wodnej i Skalnicową, zawrócą na rondzie z Trakt Lubelski do przystanku Ośrodek Szkoleniowy.

Z kolei w niedzielę, 11 sierpnia, wykonawca planuje przywrócić ruch na odcinku od Skalnicowej do Śnieguliczki.

Nowa jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa

Jak przypomina ratusz, po przebudowie Trakt Lubelski będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i ścieżkę rowerową po stronie zachodniej. Wraz z drogą budowana jest także kanalizacja sanitarna. Inwestycja zakończy się w pierwszej połowie 2020 roku.

Czytaj też o budowie Wschodniej Obwodnicy Warszawy:

"Inwestycja stwarza zagrożenie dla istnienia kościoła"Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4

kz