W świąteczny poniedziałek na tory wyjadą zabytkowe tramwaje

Warszawa

ZTMŚwiąteczna linia zabytkowa

W Poniedziałek Wielkanocny na stołeczne ulice wyjedzie tramwajowa linia turystyczna W, kursująca w godzinach 12-18. Zabytkowe tramwaje będą jeździły od placu Narutowicza do przystanku Kawęczyńska-Bazylika.

Linia W będzie kursowała na trasie plac Narutowicza - Aleje Jerozolimskie - most Poniatowskiego - Tysiąclecia - Kawęczyńska-Bazylika co około pół godziny.

Pierwszy pojazd wyruszy planowo o godz. 12.44 z placu Narutowicza, a ostatni o 18.15 z przystanku Kawęczyńska-Bazylika. KMKM przypomina, że linia W już po raz 24. wyjedzie na stołeczne ulice.

- Na ulice wyruszą trzy zabytkowe wagony - jeden to przegubowy wagon poznański z lat 60., który został wyremontowany przez Tramwaje Warszawskie, oraz dwa wagony z przełomu lat 40. i 50. - powiedział rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. - Takie linie tramwajowe są uruchamiane w święta. Wolne dni są zawsze dobrą okazją, żeby warszawiacy mogli się przejechać zabytkowymi tramwajami - dodał.

Przejazd ze zwykłym biletem

W tramwajach linii W honorowane będą wszystkie rodzaje biletów ZTM. Ich cena nie będzie się różnić od tej, która obowiązuje w tramwajach innych linii.

Bilety krótkookresowe będą kasowane przez konduktorów - członków Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej działających na rzecz Tramwajów Warszawskich. Na biletach jednorazowych przesiadkowych oraz czasowych konduktorzy umieszczać będą pieczątkę wraz z adnotacją o dacie i godzinie rozpoczęcia przejazdu. Przejazd na podstawie biletu okresowego możliwy będzie po wcześniejszym aktywowaniu karty w innym pojeździe komunikacji miejskiej lub w bramce metra.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy o Tramwaju Różnorodności:

"Mamy problem z przemocą" TVN24
wideo 2/2

PAP/ab/b