Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

W sobotę Rajd Barbórka. Już zamknęli część ulic

Warszawa

UM WarszawaW sobotę Rajd Barbórka

Trwają przygotowania do 54. Rajdu Barbórka, który obędzie się w sobotę. W związku z tym wyłączone będą niektóre ulice w Śródmieściu. Pierwsze utrudnienia rozpoczęły się we wtorek.

Przez dwa dni - w związku z budową trybun - wyłączona będzie ulica ul. Furmańska od Karowej do wjazdu na parking. Utrudnienia rozpoczęły się we wtorek, a zakończą się w środę o północy.

Drugą ulicą, która będzie nieprzejezdna w związku z montowaniem trybun, będzie Karowa od Dobrej do Browarnej. Jej zamknięcie planowane jest na czwartek, 8 grudnia. Ponowne otwarcie zaplanowano na 14 grudnia, kiedy zakończy się demontaż instalacji.

Na czas rajdu, zamknięte zostaną również ulice: Furmańska od wjazdu na parking do Bednarskiej, Karowa od Krakowskiego Przedmieścia do Browarnej, Browarna od Karowej do Leszczyńskiej oraz Gęsta, Wiślana, Lipowa i Radna pomiędzy Browarną a Dobrą.

Objazd dla autobusu i zakaz parkowania

W związku z zamknięciami ulic autobusy linii 105 zostaną skierowane na objazdy. Zmiana trasy obowiązywać będzie od czwartku, 8 grudnia od godziny 12 do poniedziałku do godziny 14.

Autobusy w kierunku Browarnej, za przystankiem przy BUW-ie pojadą prosto, do przystanku Mariensztat.

W przeciwnym kierunku, z ulicy Dobrej wjadą na Wybrzeże Kościuszkowskie, z którego skręcą w Karową i wrócą na Dobrą.

Oprócz zamkniętych ulic, do 14 grudnia wyłączone z parkowania będą ulice: Dobra, Karowa, Browarna, Furmańska, Gęsta, Wiślana, Lipowa oraz Radna.

Od 1986

Rajd Barbórka to symboliczne zakończenie sezonu sportów motorowych w Polsce. Udział w nim biorą nie tylko kierowcy rajdowi, ale także kierowcy wyścigowi oraz rallycrossowi. W imprezie startują najlepsi polscy oraz zagraniczni kierowcy.

"W tym roku zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia będą mieli również fani historycznych rajdówek. Rywalizacja załóg „Legend” zapowiada się wyjątkowo interesująco i bez wątpienia zadowoli oczekiwania najbardziej wytrawnych fanów historii rajdów samochodowych." - czytamy w zapowiedzi organizatora rajdu.

Odcinki specjalne będą miały miejsce na Torze Służewiec, PTAK Warsaw Expo oraz w Autodromie Bemowo. Najbardziej emocjonujący ma być jednak przejazd odcinkiem ulicy Karowej.

Zobacz jak w ubiegłych latach wyglądały przygotowania do rajdu:

Przygotowania przed Rajdem Barbórka
Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl

md/r