Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

W pięć minut odholowują auta

Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plPierwsze samochody odholowane

W związku z wizytą premiera Chin w Polsce w centrum z wtorku na środę wyrosły znaki zakazu parkowania. Straż miejska zbiera już żniwo. - Odholowaliśmy ponad 30 źle zaparkowanych samochodów - poinformowała o godz. 14.30 Monika Niżniak, rzecznik straży miejskiej.

Tam, gdzie parkowanie jest tymczasowo zabronione, w związku z dwudniową wizytą premier Chin, strażnicy sprawdzają, czy kierowcy nie ignorują znaków.

- Około godziny 9.00 podjechali w okolicę hotelu Hyatt. Przy ul. Belwederskiej 32 stała toyota yaris. Patrol przejechał raz obok samochodu i zrobił zdjęcie. Po blisko 30 minutach wrócili i rozpoczęli holowanie. Cała akcja trwała dosłownie 5 minut - relacjonuje Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak podkreśla, zasada działania staży miejskiej jest prosta: jeśli auto przez dłuższy czas stoi w niedozwolonym miejscu, zostaje odholowane.

TU DZIŚ NIE ZAPARKUJESZ

Parkować aut nie można już w Al. Ujazdowskich, pomiędzy placem Na Rozdrożu a ul. Bagatela, oraz na samej ulicy Bagatela, wzdłuż kancelarii premiera. Zatrzymywać nie wolno się też przy ul. Karowej.

Od 18.00 będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku od ul. Karowej do końca hotelu Bristol oraz na ul. Wroniej, pomiędzy Grzybowską a Łucką, przy hotelu Hilton.

Zatrzymywać nie wolno się też przy ul. Karowej. Podobnie będzie na placu Zamkowym, ul. Podwale na odcinku od Senatorskiej do ul. Kapitulnej, ul. Senatorskiej na odcinku Podwale-Miodowa i Kapitulnej. Z ruchu zostanie wyłączony cały plac Zamkowy.

Na drogach mogą też występować utrudnienia w związku z przejazdem delegacji.

CZYTAJ WIĘCEJ O WIZYCIE PREMIERA CHIN NA TVN24.PL

Pierwsze samochody odholowane | Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl
Pierwsze samochody odholowane | Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl
Pierwsze samochody odholowane | Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl
Pierwsze samochody odholowane | Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

as/mz