W niedzielę półmaraton. Sprawdź, którędy nie przejedziesz

Warszawa

tvnwarszawa.pl. / materiały organizatoraTym razem półmaraton ominie mosty

Ponad 21 kilometrów, blisko 15 tysięcy uczestników, kilka godzin utrudnień na drogach. W niedzielę po raz dziesiąty w stolicy odbędzie się półmaraton. Trasa tegorocznego biegu wiedzie ulicami Śródmieścia i Mokotowa. Półmaratończycy mieli biec przez most Poniatowskiego, jednak w związku z pożarem Łazienkowskiego, trasa została zmieniona.

Tym razem start i meta 10. Półmaratonu Warszawskiego zlokalizowane będą w centrum miasta. Zawodnicy wystartują z ulicy Królewskiej, a na ul. Moliera cieszyć się będą z zakończenia biegu.

Według organizatorów w półmaratonie weźmie udział 15 tysięcy osób.

Trasa bez mostów

Biegacze wystartują o 10.00 i pobiegną następującą trasą:

Królewska – Grzybowska – al. Jana Pawła II (jezdnia wschodnia) - wiadukt na ciągu al. Jana Pawła II / ul. Chałubińskiego (jezdnia wschodnia) - Chałubińskiego (jezdnia wschodnia) - al. Niepodległości (jezdnia wschodnia) – Japońska – Puławska (jezdnia zachodnia) - Waryńskiego (jezdnia zachodnia) – rondo Jazdy Polskiej (część płd. – wsch.) - al. Armii Ludowej (jezdnia północna) – estakada północna mostu Łazienkowskiego (obowiązująca w relacji płn. - wsch. tj. z ul. Solec w al. Armii Ludowej) – Solec (jezdnia zachodnia) – Wioślarska (jezdnia zachodnia) – Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia zachodnia) – Wybrzeże Gdańskie (jezdnia zachodnia) – Wenedów – Zakroczymska – Konwiktorska – Bonifraterska – Miodowa – Krakowskie Przedmieście – Ossolińskich - Moliera – META (ul. Moliera).

Jak informują organizatorzy, ulice będą zamykane dla ruchu sukcesywnie w miarę przemieszczania się biegaczy.

Ruch na ul. Marszałkowskiej w obu kierunkach będzie chwilowo zamknięty na wysokości ul. Królewskiej na czas startu w godz. 9.55-10.20.

TRASA I GODZINY UTRUDNIEŃ

Utrudnienia od soboty

W związku z biegiem niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu wcześniej. Jak informuje miasto, już o północy z piątku 27 na sobotę 28 marca zamknięta dla ruchu zostanie ul. Moliera. Ulica będzie nieprzejezdna do niedzieli 29 marca do godz. 24.00.

Następnie w nocy z soboty 28 na niedzielę 29 marca zamknięte zostaną ulice: Senatorska (na odcinku od ul. Miodowej do ul. Wierzbowej), ul. Królewska (na odcinku od ul. Marszałkowskiej do pl. Piłsudskiego), ul. Wierzbowa oraz pl. Piłsudskiego.

Zmiana trasy

Jak pisaliśmy w lutym pierwotna trasa półmaratonu musiała zostać zmieniona po pożarze mostu Łazienkowskiego. Organizatorzy chcieli, żeby biegacze zajęli m.in. most Poniatowskiego, ale ze względu na utrudnienia w ruchu, nie zgodził się na to inżynier ruchu.

Na początku marca organizatorzy zaprezentowali nową trasę półmaratonu, która omija mosty.

Tak wyglądał zeszłoroczny start:

Start IX. Półmaratonu Warszawskiego
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl

su//ec