Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

W drodze na Wigilię. Na wylotówkach ciasno, ale spokojnie

Warszawa

TVN24Wzmożony ruch na Trakcie Brzeskim

- Na drogach wyjazdowych ze stolicy jest spokojnie – informowała stołeczna policja. Ze zwiększonym natężeniem ruchu trzeba się było liczyć w al. Krakowskiej i na Trakcie Brzeskim. Po kolizji zakorkowała się także trasa S8.

Po południu na wylotówkach ze stolicy zrobiło się ciaśniej. Po kolizji zakorkowała się trasa S8 między Lazurową a Połczyńską.

Jak ostrzegał po godz. 14 nasz dziennikarz, Karol Kobos, w korku utknęli także kierowcy jadący krajową "7" na wysokości Sękocina. - Wygląda na to, że przeniosły się tu korki z Raszyna. Kierowcy przygotować się, że stracą w korku ok. 20 minut - ostrzegał.

"Jest spokojnie"

Ciasno od południa było także na Trakcie Brzeskim w kierunku Lublina. Policja ocenia jednak, że ogólna sytuacja na wylotówkach jest dobra.

- Jest spokojnie. Do tej pory nie odnotowaliśmy żadnych wypadków. Doszło tylko do kolizji. Zatrzymaliśmy także czterech nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 3 promile alkoholu - przekazał o godz. 15 Piotr Świstak z komendy stołecznej policji. Wieczorem dodał, że ruch na wszystkich wylotówkach odbywa się płynnie.

jk/b