Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

W deszczu pod prąd. "Jechał tak dobrych kilka minut"

Warszawa

Szarlej / Kontakt 24W deszczu pod prąd

Mimo niesprzyjających warunków na drodze, kierowca samochodu osobowego pędził pod prąd w Warszawie. Jego jazdę nagrał Reporter 24 Konrad, a film wysłał na Kontakt 24.

Do niebezpiecznej jazdy doszło w środowy poranek. Kierowca samochodu osobowego jechał pod prąd drogą ekspresową S79. Wszystko nagrała kamera znajdująca się w samochodzie pana Konrada. Na filmie widać dokładnie, jak mężczyzna pędzi pod prąd lewym pasem i ma przy tym włączone światła awaryjne. Wszystko dzieje się w deszczu, gdy warunki do jazdy nie są najlepsze.

Kierowców jadących pod prąd na S2 zaobserwował też reporter tvnwarszawa.pl.

- Byłem zdziwiony, gdy go zobaczyłem. Tym bardziej, że jechał dość szybko i poruszał się tym pasem, którym zazwyczaj auta jadące z drugiej strony jadą najszybciej. Zaskoczyło mnie to, że nie wykorzystał pasa wyłączonego z ruchu - opowiada Reporter 24. - Jechał tak dobrych kilka minut. Mijały go inne samochody. Mogło dojść do zderzenia, ale na szczęście nic takiego się nie stało - dopowiada.

"Tam jest naprawdę wąsko"

To nie koniec wyczynów kierowcy z niebieskiego samochodu osobowego. - W końcu wjechał pod prąd na łuk w stronę lotniska. A tam to już jest naprawdę wąsko - dopowiedział pan Konrad.Informacje o niebezpiecznej jeździe trafiły do Komendy Stołecznej Policji. - Otrzymaliśmy zgłoszenie o niebezpiecznej jeździe w tym rejonie. Na miejsce od razu został wysłany patrol policji, który kontroluje, jak poruszają się pojazdy - powiedziała nam Agnieszka Włodarska, z zespołu prasowego KSP. Policja apeluje do kierowców, którzy są świadkami takich zdarzeń, o zgłoszenia.

Czytaj też na Kontakt 24

sc/popi