Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

W czwartek rolkarze, w piątek rowerzyści. Będą utrudnienia

Warszawa

infoulice.um.warszawa.plMapa trasy NightSkatingu

W czwartek i piątek na stołecznych kierowców czekają utrudnienia. Najpierw na ulice wyjadą rolkarze, potem Masa Krytyczna.

Rolkarze spotykają się o godzinie 21.00, jak zawsze, przed pomnikiem Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Następnie ruszą trasą: Krakowskie Przedmieście, Królewska, Grzybowska, al. Jana Pawła II, Stawki, Okopowa, Towarowa, Raszyńska, Żwirki i Wigury, Racławicka, Odyńca, al. Niepodległości, Puławska, al. Szucha, Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 23.00. W trakcie przejazdu kolumny rolkarzy ulice będą wyłączane z ruchu.

W piątek Masa Krytyczna

Utrudnień należy się spodziewać także w piątek między 18.00 a 22.00 w Śródmieściu, na Pradze i Targówku. Jak w każdy ostatni piątek miesiąca na ulice wyjadą bowiem rowerzyści, mimo że tydzień później organizowana jest Powstańcza Masa Krytyczna.

Cykliści wyruszą z placu Zamkowego i przejadą następującymi ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Świętokrzyska, Rondo ONZ, al. Jana Pawła II, al. "Solidarności", Most Śląsko-Dąbrowski, al. „Solidarności”, Targowa, 11 Listopada, Rondo Żaba, św. J. Odrowąża, Matki Teresy z Kalkuty, Rembielińska, L. Kondratowicza, św. Wincentego, Rondo Żaba, S. Starzyńskiego, Most Gdański, Międzyparkowa, Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Senatorska, pl. Zamkowy.

Mapa trasy Masy Krytycznej
infoulice.um.warszawa.pl

Tak wyglądała jedna z zeszłorocznych edycji Nightskatingu:

Uczestnicy imprezy o Nightskating
TVN24

ło/b