Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  W alei KEN powstaną ostatnie "światła". Doszło tu do wielu wypadków

  Ulice


  Drogowcy zapowiadają budowę ostatnich z zaplanowanych świateł w alei Komisji Edukacji Narodowej. Właśnie ogłosili przetarg na wykonawcę prac. Po ich zakończeniu wszystkie zebry na głównej arterii Ursynowa będą wyposażone w sygnalizację.

  "Nowe sygnalizatory mają pojawić się na sześciu przejściach wzdłuż al. KEN: dwóch w rejonie ul. Koński Jar, przy ul. Telekiego, ul. Jeżewskiego oraz na wysokości numerów 81 i 101" - czytamy w komunikacie Zarządu Dróg Miejskich.

  Mają powstać do końca roku

  Nowe sygnalizatory będą wyposażone w automatyczną detekcję i zostaną skoordynowane z istniejącymi sygnalizacjami. Jak zapowiada ZDM, jednocześnie wykonywane będą roboty związane z obniżeniem krawężników, remontem chodników i skorygowaniem geometrii skrzyżowań.

  Firmy mają czas do 19 września na zgłaszanie ofert. Światła mają powstać jeszcze w tym roku.

  Niebezpieczne przejścia

  Montaż sygnalizacji na wszystkich przejściach w alei KEN związany jest z licznymi wypadkami na tej ulicy, o których informujemy regularnie na tvnwarszawa.pl.

  Do jednego z nich doszło w 2017 roku na przejściu przy Telekiego. 49-letni mężczyzna przechodził z synem przez przejście, na którym zostali potrąceni przez 85-latka za kierownicą volkswagena. Obaj piesi trafili do szpitala, ojciec zmarł.

  Kilka miesięcy później w tym samym miejscu rozpędzony samochód wjechał w kobietę, która przechodziła prowadząc wózek. Dziecko i opiekunka trafili do szpitala.

  Jeszcze wcześniej - pod koniec 2015 roku - kierowca BMW potrącił tu nastolatkę. Dziewczynę w ciężkim stanie zabrała karetka.

  Przejście na Telekiego nie jest jednak jedynym miejscem, gdzie dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń w alei KEN.

  W kwietniu 2015 informowaliśmy o potrąceniu kobiety na wysokości Dzwonniczej. W ubiegłym roku na przejściu przy Końskim Jarze została potrącona rowerzystka.

  Opóźniona inwestycja

  Prace na Ursynowie realizowane są w ramach budżetu partycypacyjnego, dzięki środkom przyznanym przez Radę Warszawy. W finansowanie zaangażowały się także władze dzielnicy.

  Drogowcy początkowo zapowiadali budowę brakujących świateł do końca 2018 roku. Ostatecznie inwestycja opóźniła się o rok i ma zostać zrealizowana w ciągu najbliższych miesięcy.

  O niebezpiecznym skrzyżowaniu na Ursynowie informowaliśmy kilkukrotnie:

  Wypadek na UrsynowieTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
  wideo 2/4

  ab/b

  Źródło zdjęcia głównego: ZDM