W 15 minut z Bielan na Tarchomin

Warszawa

Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.plPasażerowie oceniają trasę nowej linii

W poniedziałek od samego rana w swoją pierwszą podróż ruszyła linia "101". Jeździ nowym mostem pomiędzy metrem Młociny, a Nowodworami i ma już swoich zwolenników. - Zaledwie w 15 minut można dojechać z Bielan na Tarchomin - zachwalają szczęśliwi pasażerowie.

- Po raz pierwszy jadę autobusem na trasie nowej przeprawy i jestem szczęśliwy, że tak szybko mogę dostać się z centum miasta do domu - mówi dumie pan Lorenz.

Tego samego zdania jest Monika, która postanowiła przetestować nową linię.

Kierowcy też zadowoleni

- Na razie jest dobrze. Przejazd od pętli Młociny do Nowodworów zajmuje około 17 minut. Obyło się bez korków - informuje kierowca linii "101", Andrzej. Nie narzeka też na liczę pasażerów w autobusie. - Nie jest tak jest w 508, gdzie nie można było zamknąć drzwi. Myślałem, że będzie gorzej - dodaje.

Pierwszy wyjechał nocny

Pierwsza na nowym moście pojawiła się nocna linia N01, która kursuje na trasie:Wilanów - … - Jastrzębowskiego – al. KEN – Wałbrzyska – al. Lotników - … - Kasprowicza – Zgrupowania AK Kampinos (trasa mostowa) – most Marii Skłodowskiej-Curie – Myśliborska – Światowida – Świętosławskiego – Tarchomin (powrót: Świderska – Ćmielowska – Światowida.

101 kursuje co 10 minut trasą:Metro Młociny – Zgrupowania AK Kampinos (trasa mostowa) – most Marii Skłodowskiej – Curie – Myśliborska – Światowida – Nowodwory (zawrotka na rondzie Ligii Morskiej i Rzecznej, bez wjazdu na pętlę).

Ekspresówki w kwietniu, w jedną stronęJak informuje ZTM kolejne linie na nowym moście pojawią się około 10 kwietnia, kiedy zakończą się prace związane z budową łącznika pomiędzy pierwszą a drugą linią metra przy stacji Świętokrzyska.Mają kursować tylko w jedna stronę.E-4 z Tarchomina pojedzie trasą: Świderska, Ćmielowska (powrót: Świętosławskiego), Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej-Curie do Metra Młociny. Autobusy będą jeździły z częstotliwością 10 minut.Linia E-8 również będzie kursować (co 8 minut) z Tarchomina, ale nieco inną trasą: Światowida, Myśliborska, most Marii Skłodowskiej-Curie do Metra Młociny.Natomiast w popołudniowym szczycie w przeciwnym kierunku pojedzie nowa linia E-6 na trasie: Metro Młociny, most Marii Skłodowskiej-Curie, Myśliborska, Światowida do Nowodworów.

as//ec