Samochód zderzył się z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Zderzenie na przejeździe kolejowym

Nad ranem doszło do kolizji na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Uwielinami a Gabryelinem w powiecie piaseczyńskim. Auto osobowe zderzyło się z lokomotywą pociągu towarowego.

Służby zostały wezwane na miejsce zdarzenia około godziny 6.30. - Samochód osobowy wjechał na przejeździe kolejowym w pociąg towarowy - przekazał Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej straży pożarnej. - Mimo uszkodzenia pojazdu, nie było konieczne użycie sprzętu hydraulicznego, by wydostać pasażerów - dodał.

Samochodem podróżowały dwie osoby. - Nikomu nic się nie stało. Kierująca skodą została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych - informuje Anna Kędzierzawska z Komendy Stołecznej Policji. Zaznacza też, że zarówno kobieta, jak i maszynista byli trzeźwi.

Auto wpadło na słup

Jak widać na zdjęciach wykonanych przez strażaków, auto uderzyło w słup sieci trakcyjnej i zawisło na nasypie torowiska. Pod wpływem uderzenia w samochodzie wybuchły poduszki powietrzne.

Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie ratunkowe. Utrudnienia w miejscu zderzenia trwały kilka godzin.

Informowaliśmy też o sobotnim wypadku na Wale Miedzeszyńskim:

Wypadek na Wale Miedzeszyńskim
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

kk/pm