Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

"Uważaj, wysiadanie na jezdnię"

Warszawa

ZTMZmiany obejmą między innymi przystanek Stare Miasto

Są w Warszawie przystanki, gdzie z tramwajów pasażerowie wychodzą prosto na jezdnię. Może to być niebezpieczne, dlatego Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalne komunikaty głosowe.

"Każdemu zdarza się czasem zamyślić, zagapić i nie zachować ostrożności tam, gdzie jest to konieczne" – pisze w komunikacie wysłanym do redakcji Wiktor Paul z ZTM.

I dodaje, że właśnie w kilkunastu miejscach w stolicy można spotkać przystanki starego typu, gdzie wychodzi się na jezdnię. To: Stare Miasto, Zajezdnia Praga, Wojnicka, Młynarska, Rogalińska, Szpital Wolski, Dzika, Długosza, Magistracka, Deotymy i Dalibora.

"Uważaj"

Jak zaznacza Paul, obowiązkiem kierowcy jest zatrzymanie się i przepuszczenie pasażera, jednak wszyscy w takich miejscach muszą zachować szczególną ostrożność.

"Aby nikt nie zapomniał o obejrzeniu się i sprawdzeniu czy można bezpiecznie wyjść, Zarząd Transportu Miejskiego przygotował dodatkowy komunikat do zapowiedzi przystankowych" – informuje Paul.

Teraz pasażerowie usłyszą przypomnienie: Uważaj, wysiadanie na jezdnię.

Do niebezpiecznych sytuacji może dochodzić między innymi przy przystanku Stare Miasto na Trasie W-Z. Miasto obiecało jednak poprawę:

Przystanek na trasie WZ
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ran/mś