Utrudnienia na Żołnierskiej. Zabrali jeden pas ruchu

Warszawa

infoulice / facebookZmiana organizacji ruchu na Żołnierskiej

Poruszający się ulicą Żołnierską muszą przygotować się na utrudnienia. Zmieniła się organizacja ruchu w rejonie węzła z ulicą Strażacką. Kierowcom został zabrany jeden pas ruchu.

- To jest jeden z kolejnych etapów inwestycji. Prace w tym rejonie ruszyły zgodnie z planem, w poniedziałek - mówi Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Jezdnia prowadząca w kierunku ul. Marsa została przesunięta i zwężona o pas włączenia z ul. Strażackiej. Ruch samochodowy odbywa się po jednym pasie w każdym kierunku.

Jak informują urzędnicy, wszystkie relacje skrętne na węźle zostały utrzymane.

Tymczasowa organizacja ruchu została wprowadzona po to, aby ułatwić rozpoczęcie prac związanych z wyburzeniem starych i wybudowaniem nowych wiaduktów. Utrudnienia potrwają do marca przyszłego roku.

Będzie druga estakada

Zmiany czekają także skrzyżowanie Żołnierskiej i Marsa. Jest spora szansa na budowę drugiej estakady. Generalny Konserwator Zabytków zdecydował o zdjęciu ochrony konserwatorskiej z terenów, które blokują inwestycję. Drogowcy podkreślają jednak, że decyzja nie jest ostateczna.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Inwestycja ma upłynnić ruch na wjeździe do stolicy i wylocie z niej:

Rusza ważna inwestycja
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

kw/md/sk