Budują metro na Bemowie. Weekendowe utrudnienia na Górczewskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
p
Źródło:
PAP
Weekendowe utrudnienia na Górczewskiej

Wykonawca drugiej linii metra na Bemowie zmieni organizację ruchu na Górczewskiej. - Ruch w rejonie skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich zostanie przełożony na jezdnię w kierunku Bemowa - poinformował rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa.

Jak przekazał Dąbrowa, wdrażanie nowej organizacji ruchu zaplanowane jest na piątek 4 października na godzinę 22. - Wyłączona z ruchu zostanie południowa jezdnia ulicy Górczewskiej na odcinku od budynku numer 218 (sklep wielkopowierzchniowy) do Konarskiego - poinformował.

Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na poszerzoną jezdnię północną. Natomiast za Klemensiewicza kierowcy jadący w kierunku centrum przejadą na jezdnię północną, gdzie będą dwa pasy ruchu – jeden z nich pomiędzy Klemensiewicza a Powstańców Śląskich zostanie przeznaczony dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli. Również jadący od strony ulicy Księcia Janusza będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu, ponieważ drugi pomiędzy Konarskiego a sklepem również będzie zarezerwowany dla autobusów komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów MTON i motocykli.

- Na skrzyżowaniach z ulicami Powstańców Śląskich i Konarskiego utrzymane będą wszystkie relacje - dodał Dąbrowa.

Zmiany dla pieszych i rowerzystów

Zmiany będą dotyczyły także pieszych i rowerzystów. - Plac budowy obejmuje chodnik i drogę dla rowerów po południowej stronie Górczewskiej pomiędzy Klemensiewicza a Konarskiego. Po północnej stronie ulicy zostanie wyznaczona tymczasowa droga dla rowerów i chodnik. Przystanki autobusowe Bemowo-Ratusz znajdą się przy północnej jezdni - przekazał rzecznik.

Utrudnienia na ulicy Górczewskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Powstańców Śląskich mają skończyć się w niedzielę około godziny 18.

Dwie stacje

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z dwóch i pół kilometra tuneli oraz stacji Ulrychów (C05) i Powstańców Śląskich (C04). Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Agir Sanayi Inşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A.

Wykonawca na zrealizowanie projektu wartego prawie miliard złotych ma czas do listopada 2021 roku.

W ubiegły tygodniu budowniczowie metra pracowali przy urzędzie dzielnicy na Bemowie:

Utrudnienia na Bemowie Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Źródło: PAP

Autor:p