Utrudnienia dla kierowców, autobusy na objazdach

Warszawa

Na Spacerowej pracują służby MPWiKArtur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Spacerowa, Żołnierska, Strażacka, Słomińskiego, Płochocińska i Kaliska to stołeczne ulice, na których w ten weekend kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Z pierwszymi utrudnieniami kierowcy spotykają się już od piątku w południe. Wodociągowcy zamknęli z powodu awarii wschodnią jezdnię Spacerowej - w kierunku placu Unii Lubelskiej. Nie wiadomo do kiedy potrwają prace MPWiK. Ruch w przeciwnym kierunku odbywa się normalnie.

Autobusy linii 119, 131, 167, 168, 501, 519, 522 zostały skierowane na objazdy.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Ostatnia warstwa na Marsa

Utrudnienia na ul. Żołnierskiej i Strażackiej to kontynuacja przebudowy ul. Marsa.

W piątek od godz. 22 rozpocznie się układanie ostatniej warstwy asfaltu na ul. Strażackiej. Całkowicie zamknięty dla samochodów będzie odcinek od ul. Stężyckiej do Zesłańców Polskich wraz z łącznicą pod wiaduktami. Objazdy zostaną poprowadzone ul. Żołnierską do Marsa lub ulicami: Czwartaków - Paderewskiego - gen. Chruściela "Montera" - Marsa; Chełmżyńska - Marsa.

Zmienią trasy autobusy linii 143, 225 i nocnej N24. Prace częściowo zakończą się w niedzielę późnym wieczorem.

Utrudnienia na Żołnierskiej i Strażackiej
Infoulice
Utrudnienia na Strażackiej
Infoulice

Frezowanie na Słomińskiego

Na ul. Słomińskiego rozpocznie się frezowanie powierzchni w kierunku ronda Radosława na odcinku od mostu Gdańskiego do Dworca Gdańskiego. W tym czasie jezdnia będzie zamknięta dla ruchu już od ronda Starzyńskiego. Na most nie będzie można wjechać ani z ronda, ani estakadami z ul. Starzyńskiego, ponieważ dalej kierowcy nie mogliby zjechać z przeprawy - informuje ZDM.

Utrzymany będzie natomiast dojazd do Dworca Gdańskiego. Na wysokości ul. Dawidowskiego umożliwione zostanie skręcanie w lewo ze Słomińskiego (jadąc od ronda Radosława) na teren dworca. Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone Jagiellońską do mostów Grota-Roweckiego lub Śląsko-Dąbrowskiego. Inny objazd będzie możliwy mostem Świętokrzyskim.

Autobusy linii 227, 409, 500 oraz nocnych N12 i N62 pojadą Jagiellońską do al. "Solidarności" (tutaj trambuspasem) i dalej mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Utrudnienia na Słomińskiego
Infoulice

Nowa nawierzchnia po remontach na Płochocińskiej

Roboty remontowe w ten weekend odbędą się także na ul. Płochocińskiej, gdzie wykonawca kanalizacji odtworzy nawierzchnię jezdni po swoich pracach. W sobotę i niedzielę zamknięty dla samochodów będzie odcinek od ul. Marywilskiej do Spedycyjnej. Jadący od ul. Cieślewskich będą musieli skręcić na tzw. starą Marywilską i dojechać do ul. Kupieckiej. Nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu z ul. Spedycyjnej.

Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Marywilską – Trasą Toruńską – Modlińską lub Marywilską – Czołową – Klasyków – Modlińską. Autobusy linii 126pojadą objazdem ulicami: Klasyków – Bohaterów – Czołową, natomiast linie 705,734, 735i 736 będą kursowały ul. Marywilską i Trasą Toruńską.

Utrudnienia na Płochocińskiej
Infoulice

Utrudnienia też na Kaliskiej

Ul. Kaliska na Ochocie to również miejsce z utrudnieniami w ten weekend. Od godz. 6 w sobotę do godz. 22 w niedzielę zamknięta dla ruchu będzie droga od skrzyżowania ul. Sękocińskiej i Słupeckiej do jej końca. Utrzymana będzie przejezdność przez skrzyżowanie z ul. Barską w kierunku Grójeckiej. Na ul. Joteyki i Węgierskiej zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy. Zamkniętą ulicę będzie można objechać Grójecką lub Białobrzeską.

Utrudnienia na Kaliskiej
Infoulice

Trwają prace na wylotówce w stronę Lublina

Urzędnicy przypominają, że wciąż trwa remont na Czecha i Trakcie Brzeskim.

Do 5 sierpnia zamknięta dla samochodów będzie jezdnia w kierunku granicy miasta od Kajki do Jana Pawła II. (w Wesołej). Ruch w obydwu kierunkach odbywa się na drugiej jezdni.

Dodatkowo, od piątku, 27 lipca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 30 lipca, do godz. 4.00 zamknięta będzie również południowa strona skrzyżowania z Kajki. Wyjeżdżający z Kościuszkowców będą musieli skręcić w Czecha, a Kajki będzie kończyła się ślepo.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: VIII Poprzeczną (w przeciwnym kierunku ul. IX Poprzeczną) – Wydawniczą - Kaczeńca - Skrzyneckiego.

Utrudnienia na Czecha i Trakcie Brzeskim
Infoulice

mn/PAP/pm