Usunęli awarię w jeden dzień. Tramwaje dojeżdżają do Wileńskiego

Warszawa

ZTMTramwaje na Trasie W-Z kursuja już normalnie

Wodociągowcy uporali się z naprawą magistrali w al. Solidarności. Dzięki temu tramwaje i autobusy wróciły na swoje normalne trasy już w niedzielę rano. Wcześniej ZTM informował, że tramwaje nie będą kursować w kierunku pl. Wileńskiego przez cały weekend.

Koniec utrudnień związanych z naprawą magistrali przy skrzyżowaniu al. Solidarności i Sierakowskiego. Od soboty tramwaje jadące w kierunku Pragi kierowane były na objazdy, a pasażerowie chcący dostać się z metra Ratusz Arsenał w stronę pl. Wileńskiego korzystać musieli z autobusowej linii zastępczej.

Wodociągowcom udało się jednak zakończyć roboty dzień przed terminem. O tym, jak wygląda ich praca, pisaliśmy wczoraj."W związku z wcześniejszym zakończeniem usuwania awarii wodociągowej w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z ul. Sierakowskiego, od niedzieli 22.03.2015 od początku kursowania linii dziennych, przywraca się przejazd pasem tramwajowo-autobusowym" - poinformował na swojej stronie ZTMLinie tramwajowe 4, 13, 20, 23 oraz 26 kursują już według podstawowych rozkładów jazdy. Zlikwidowano linię zastępczą Z-3, a także przywrócono funkcjonowanie przystanków Dworzec Wileński 58 i Park Praski 02.

jk/r