Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Uprzątnęli skutki wichury, zamknęli ulice

Warszawa

Zamknięta Zapustna - fot. Ewelina/Kontakt24

- Ulice Świerszcza i Zapustna zamknięte - informują mieszkańcy. - Drogowcy ustawili barierki, ostatnie samochody przejechały po 14.00 - relacjonują. Wyłączenie ruchu przełożono we wtorek, bo trzeba było uprzątnąć skutki wichury. Udało się zrobić to szybciej. Zmiany są związane z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy budowie Nowolazurowej.

Początkowo ulice miały zostać zamknięte w poniedziałek o godzinie 10:00. Tak się jednak nie stało. Zamknięcie przełożono na wtorek, bo oznakowanie zniszczyła wichura.

- Wykonawcy udało się uporać ze zniszczonymi przez wiatr znakami - poinformowała w poniedziałek po południu Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Dwie ulice są ślepe

Ulica Świerszcza jest zamknięta od Obywatelskiej do Chrościckiego, a Zapustna nieprzejezdna jest w rejonie kościoła Świętej Rodziny. Dotychczasowa organizacja ruchu na ulicach Świerszcza i Zapustnej nie zostanie przywrócona.

Prace też na Szamoty

- Prace będziemy prowadzić również na ul. Szamoty na odcinku od placu budowy Nowolazurowej (na wysokości stacji PKP Ursus Północny) do Traktorzystów. Te prace jednak nie będą miały żadnego wpływu na zmianę organizacji ruchu - poinformowała tvnwarszawa.pl Gajewska.

Budowa na lata

Przejazd pierwszym odcinkiem Nowolazurowej ma za to powstać do końca 2012 roku. Przedłużenie ul. Lazurowej na razie powstaje pomiędzy Alejami Jerozolimskimi a ul. Chrościckiego. Wykonawcą, na zlecenie Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, jest firma Strabag.

W kolejnych latach ma powstać odcinek od ul. Chrościckiego do trasy S8. Będzie to droga o dwóch jezdniach po dwa pasy ruchu, z wiaduktami nad terenami kolejowymi (oraz tunelem) i dwupoziomowymi skrzyżowaniami z ul. Połczyńską i ul. Górczewską.

Zamkniety wjazd w ul
Zamkniety wjazd w ul

Mapy dostarcza Targeo.pl

as/roody/su//mz