Ulotka dla kierowców tirów: tak ominą most Grota

Warszawa

um.warszawaPrzygotowana ulotka

Tiry nie pojadą Trasą AK i prowadzącą do niej Trasą Toruńską. Ratusz przygotował ulotki, na których kierowcy mogą sprawdzić objazdy.

Zakaz ruchu pojazdów ważących ponad 16 ton będzie obowiązywał od godziny 6.00 do 22.00.

W tym czasie kierowcy ciężarówek powinni jechać drogami krajowymi numer 50, 60 i 62. Warszawę od południa objechać można trasa 50 przez Grójec i Górę Kalwarię, od północy zaś drogą 62 przez Wyszków, Serock i Wyszogród, lub dalej, "sześćdziesiątką", przez Maków Mazowiecki i Ciechanów.

Stołeczny ratusz przygotował ulotki, które dostać można na skrzyżowaniach dróg prowadzących do Trasy, czy na stacjach benzynowych. Kierowcy do objazdów powinni się przyzwyczaić, bo obowiązywać mają do 18 października 2015 roku.

Jak poinformowali urzędnicy "informacja o zakazie za pośrednictwem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zostanie rozesłana do przewoźników". Na stronie GITD próżno szukać jednak informacji o utrudnieniach i sposobie ich ominięcia.

Zamykają pół mostu

8 listopada o godz. 22.00 ruch w stronę Żoliborza zostanie przełożony na przeciwległą jezdnię mostu. Do dyspozycji kierowców będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.Na dalszym odcinku, tj. od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej wyłączone będą wewnętrzne (lewe) pasy obydwu jezdni. W związku z tym dostępne będą dwa pasy ruchu w obie strony.

Wyłączone zostaną kolejne estakady. Na prawym brzegu Wisły zamknięty zostanie ślimak wjazdowy z ul. Modlińskiej (jadąc od strony Tarchomina) na trasę w kierunku Marek.Na lewym brzegu Wisły wyłączone z ruchu zostaną estakady zjazdowe z mostu Grota-Roweckiego na Wisłostradę w kierunku Mokotowa i zjazd z Trasa AK (od strony Żoliborza) w kierunku Gdańska.

CZYTAJ WIĘCEJ O UTRUDNIENIACH I REMONCIE TRASY

O organizacji ruchu mówi Janusz Galas, miejski inżynier ruchu:

Janusz Galas o organizacji ruchu
TVN24

wp/roody