Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Ulice

Ulice zamknięte już od rana. Finał Ligi Europy przysporzy utrudnień

Ulice

O zamknięciu Francuskiej mówi Wiesław Witek, szef ZTM
Mateusz Szmelter/tvnwarszawa.plO zamknięciu Francuskiej mówi Wiesław Witek, szef ZTM

Finał Ligi Europy dostarczy warszawiakom nie tylko sportowych wrażeń, lecz także sporych utrudnień. Odczują je szczególnie mieszkańcy Pragi Południe i studenci, którzy będą musieli dostać się na Uniwersytet Warszawski przy Krakowskim Przedmieściu. Na objazdy zostanie skierowanych ponad 30 linii autobusowych.

W środę w finale Ligi Europy zmierzą się Sevilla i Dnipro Dnipropietrowsk. Choć to nie impreza na miarę mistrzostw Europy czy finału Ligi Mistrzów, władze Warszawy zamkną ulice, na których mogą pojawić się kibice. Tradycyjnie już utrudnień trzeba będzie także spodziewać się wokół Stadionu Narodowego.

Już od godz. 6 kierowcy nie przejadą ul. Zamoście na odcinku od Wybrzeża Szczecińskiego do ulicy Zamoście (tzw. stara Sokola). Ulica pozostanie zamknięta aż do godz. 4 następnego dnia.

 

Godz. 10-24: zamknięte Francuska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście

 

Kolejne utrudnienia związane będą z przejściem hiszpańskich i ukraińskich kibiców na Stadion Narodowy i organizacją na pl. Zamkowym strefy kibica. Nie będzie można w niej jednak obejrzeć finałowego meczu. Kibice będą mogli tylko zobaczyć puchar.

Zaraz po porannym szczycie, od godz. 10, z ruchu kołowego wyłączone zostaną Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście. Po prawej stronie Wisły samochody nie będą mogły przejechać ul. Francuską. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie aż do końca dnia.

Z wyłączeniem ruchu, ale tym razem czasowym, kierowcy będą musieli się też liczyć na całej trasie przemarszu kibiców obu drużyn. Według zapowiedzi organizatorów, w środę do stolicy przyjechać może ok. 17 tys. osób. Kibice Dnipro zbiorą się na Krakowskim Przedmieściu, miedzy pl. Zamkowym a Świętokrzyską. Następnie przemaszerują Tamką, mostem Świętokrzyskim i Sokolą pod Stadion. Z kolei fani hiszpańskiej drużyny ruszą z Francuskiej i przejdą przejściem podziemnym pod rondem Waszyngtona (od ul. Poniatowskiego) lub przejściami dla pieszych w al. Waszyngtona i al. Zielenieckiej.

ZTM ostrzega, że zmiany dotkną także pasażerów komunikacji miejskiej. W związku z wyłączeniem z ruchu Nowego Światu od Świętokrzyskiej do Alej Jerozolimskich, objazdami kursować autobusy linii E-2, 102, 105, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503 i 518.

 

Kibice mają przejść na stadion pieszotvnwarszawa.pl
Zamknięte ulice od godziny 10UM Warszawa

 

Godz. 15-21: ograniczony wjazd na Saską Kępę

 

Po godz. 15 kierowcy i pasażerowie będą musieli przygotować się na kolejną porcję utrudnień. Po południu dla ruchu indywidualnego zostanie zamknięty duży obszar Saskiej Kępy, ograniczony ulicami: al. Józefa Poniatowskiego, al. J. Waszyngtona, Międzynarodową, al. Stanów Zjednoczonych i Wałem Miedzeszyńskim. Po południu będą tam mogły wjechać jedynie pojazdy z dzielnicowym identyfikatorem, komunikacja miejska, taksówki i jednoślady.

Kilkanaście minut po rozpoczęciu meczu, czyli ok. godz. 21, ruch na tym obszarze ma zostać przywrócony, jednak nadal zamknięta pozostanie Francuska.

Komunikacja miejska kierowana będzie na objazdy: linie 117 i 146, od skrzyżowania ulic Zwycięzców i Francuskiej, pojadą ulicami: Zwycięzców, Saską i al. Waszyngtona.

Organizacja ruchu po godzinie 15UM Warszawa

 

Od ok. godz. 22.30: czasowe wyłączenie z ruchu al. Zielenieckiej i mostu Poniatowskiego

 

Na kolejne zmiany w organizacji ruchu trzeba przygotować się po zakończeniu meczu. Jeśli zajedzie taka konieczność, na 15 minut przed ostatnim gwizdkiem dla ruchu kołowego zostaną zamknięte al. Zieleniecką i most Poniatowskiego. Ruch w tym rejonie zostanie przywrócony dopiero po rozejściu się kibiców.

W przypadku wyłączenia z ruchu al. Zielenieckiej i mostu na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 102, 111, 117, 123, 138, 141, 146, 147, 151, 158, 166, 182, 188, 507, 509, 517, 520, 521, 523 i 525. Innymi trasami pojadą także tramwaje nr 7,22,25, 9 i 24.

Na trasie pl. Zawiszy – Wiatraczna pasażerowie będą mogli skorzystać z zastępczej linii autobusowej Z.

 

Organizacja ruchu po meczuUM Warszawa

Metro i SKM pojadą częściej

Ponadto przed i po rozpoczęciu meczu pociągi na drugiej linii metra będą jeździć co 3 minuty, natomiast na pierwszej linii co 5 minut.

Pociągi SKM i KM z centrum Warszawy (stacja Warszawa Śródmieście) będą kursowały średnio co 5 minut.

Nie zaparkujesz przy Narodowym

Jak informuje ZTM, z przyczyn organizacyjnych od wtorku (26 maja) do czwartku (28 maja) nieczynny będzie parking P+R Stadion Narodowy.

Infolinia dla mieszkańców

Od 10 w Komendzie Stołecznej Policji uruchomiona zostanie specjalna infolinia o utrudnieniach w ruchu drogowym. Pod numerem telefonu 22 60-38-038 zarówno warszawiacy, jak i wszyscy ci, którzy odwiedzą w tym czasie stolicę mogą dowiedzieć się o bieżących utrudnieniach i zmianach w organizacji ruchu drogowego w Warszawie w związku z meczem.

jb/jk/lulu

Pozostałe wiadomości