Ulice w centrum przejezdne

Warszawa

TVN24Związkowcy się rozchodzą

Zakończyły się manifestacje związkowców, a wraz z nimi duże zmiany w komunikacji miejskiej.

Najdłużej nieprzejezdne były okolice Torwaru i ul. Łazienkowska, gdzie stały zaparkowane autokary związkowców. Około godz. 19 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że utrudnienia w tym rejonie zakończyły się.

WCZEŚNIEJ WZNOWIONO RUCH NA NASTĘPUJĄCYCH ULICACH:

- Został wznowiony ruch kołowy i tramwajowy w Al. Jerozolimskich i moście Poniatowskiego - poinformował urząd miasta.- Przywrócony został przejazd przez Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży i al. Szucha. - Ruch na ul. Nowy Świat także odbywa się normalnie.

- Można też przejechać ul. Górnośląską i ul. Piękną.

- Wcześniej przywrócono ruch na Marszałkowskiej.

- Przywrócono przejazd przez ul. Myśliwiecką i ul. Szwoleżerów.

Utrudniony był ruch tramwajów a Al. Jerozolimskich, ale te utrudnienia również sie zakończyły.

Zobacz relację z protestów.

Parkingi dla autokarów

Autokary z demonstrantami parkowały: w rejonie Stadionu Narodowego, ul. Emilii Plater przy Pałacu Kultury i Nauki, al. Jana Pawła II - od al. Solidarności do ul. Dzikiej, ul. Okopowej - od ul. Anielewicza do ul. Dzikiej, ul. Myśliwieckiej, ul. Gagarina i Sobieskiego.

Policyjna infolinia

Bezpieczeństwa w stolicy strzegą zarówno miejscowi policjanci, jak i ściągnięci z województw małopolskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W zabezpieczaniu demonstracji brali udział także policjanci z zespołu antykonfliktowego.

Pod numerem telefonu 22 6-038-038 policjanci z komendy stołecznej udzielali informacji o utrudnieniach w ruchu związanych z odbywającymi się manifestacjami.

Trasy manifestacji

O godz. 11.00 z placu Defilad przy Pałacu Kultury i Nauki wyruszło OPZZ Solidarność. Przeszli ul. Emilii Plater i Al. Jerozolimskimi.

Sobotni przemarsz OPZZ
targeo.pl

O 12.00 Forum Związków Zawodowych spotykało się przy Stadionie Narodowym. Później przeszli przez most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskimi.

Sobotni przemarsz Forum Związków Zawodowych
targeo.pl

O 12.30 sprzed Sejmu wyruszyło NSZZ Solidarność. W czasie ich marszu zablokowane były ul. Wiejska, Nowy Świat, Krakowskie Przemieście. W godz. 10.00 - 13.00 manifestanci zajęli również Al. Ujazdowskie na odcinku ul. Piękna - pl. Trzech Krzyży.

Około godziny 13.00 uczestnicy wszystkich demonstracji ruszyli z ronda de Gaulle’a na plac Zamkowy. Zablokowany jest cały Trakt Królewski.

Marsz Gwiaździsty
targeo.pl

W godz. 12.00 - 13.00 sprzed budynku Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej przez ul. Nowogrodzką i Bracką do ronda de Gaulle’a. Był to protest przeciwko elastycznym formom zatrudnienia.

Sobotni protest przeciwko elastycznym formom zatrudnienia
targeo.pl

W godz. 11.00 – 12.30 od pl. Bankowego przez ul. Marszałkowską, ul. Królewska do Krakowskiego Przedmieścia. Jest to protest przeciwko nowelizacji kodeksu pracy.

Sobotni protest przeciwko nowelizacji ustawy Kodeksu Pracy

W godz. 11.00 - 12.20 przejście od placu Zamkowego pod Pałac Prezydencki. Był to protest przeciwko wyzyskowi.

lata//ec

Sobotni protest przeciwko wyzyskowi
targeo.pl