Uciekał przed policją, uszkodził autobusy. "Wiózł osobę poszukiwaną"

Warszawa

TVN24Pościg ulicami Warszawy

Policyjna kontrola przy Dworcu Wileńskim zakończyła się pościgiem i wypadkiem. Nad ranem, na Jagiellońskiej uciekający samochód uszkodził dwa autobusy. Trzy osoby zostały ranne. Jak podaje policja, kierowca auta prawdopodobnie usłyszy zarzut stawiania czynnego oporu.

- O 3.30 na ul. Wileńskiej policja prowadziła rutynową kontrolę. Zatrzymała kierowcę peugeota. Okazało się, że pasażer samochodu jest poszukiwany przez policję w Ostrowi Mazowieckiej w związku z rozbojem - poinformowała po godz. 7.00 Ewa Szymańska-Sitkiewicz z biura prasowego stołecznej policji. - Kiedy policjanci chcieli go zatrzymać, kierowca zablokował auto i ruszył. Doszło do pościgu - dodała.

"Samochód zaczął się palić"

Na ul. Jagiellońskiej, na wysokości numeru 88 uciekający kierowca uszkodził dwa autobusy.

Policyjny pościg za fordem, za kółkiem 16-latek

Po godz. 15 stołeczna policja podała więcej szczegółów akcji. Jak sprecyzowali funkcjonariusze, samochód uderzył w jeden z autobusów, a ten w kolejny pojazd komunikacji miejskiej.

"W wyniku zderzenia pojazdów, samochód osobowy zaczął się palić. Policjanci natychmiast ruszyli z pomocą i pomogli wydostać się mężczyznom z płonącego samochodu, a następnie rozpoczęli jego gaszenie" - czytamy w komunikacie wysłanym do mediów.

Kierowca zatrzymany

W wyniku zderzenia trzy osoby zostały ranne - w tym jedna z autobusu. "Kierowca i pasażer peugeota zostali przewiezieni do warszawskich szpitali. Po przeprowadzonych badaniach na obserwacji w szpitalu pozostał jedynie poszukiwany 36-latek" - wyjaśniają policjanci.

29-letni kierowca peugeota został zatrzymany. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut stawiania czynnego oporu zagrożony karą do trzech lat więzienia.

Utrudnienia dla kierowców

Przez kilka godzin ulica Jagiellońska była zablokowana od ul. Batalionu Platerówek do mostu Grota-Roweckiego.

Jak informował po godz. 4 ZTM, autobusy jadące ul. Jagiellońską w kierunku północnym kierowane są na trasy objazdowe już od ronda Starzyńskiego, przez rondo Żaba, Odrowąża i Marywilską do Płochocińskiej i Toruńską do Modlińskiej.

O utrudnieniach na Jagiellońskiej informowali także internauci na warszawa@tvn.pl.

Od Batalionu Platerówek nie ma przejazdu. Policja wstrzymuje ruch i każe zawracać. Dalej na wysokości przystanku Śliwice swoją trzy radiowozy - napisał Kamil.

Na Jagiellońskiej w stronę Legionowa doszło do dużego wypadku. Stoją dwa autobusy, i w poprzek pasów bardzo rozbity samochód osobowy. Na miejscu jest kilka radiowozów. Ruch jest wstrzymany, trzeba korzystać z objazdu - poinformował Doriana 1313.

Utrudnienia zakończyły się po 8.00.

Wypadek po pościgu
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pierwszą informacje o wypadku otrzymaliśmy od internauty na Kontakt 24:

su/r//ran/b