Tu mogą powstać nowe buspasy

Warszawa

tvnwarszawa.plZTM zleci analizę wykonania buspasa m.in. na ul. Chruściela

Zarząd Transportu Miejskiego chce sprawdzić, czy warto wytyczyć buspasy m.in. na ulicy Chruściela i w Dolinie Służewieckiej. Zapowiada zlecenie analiz, ale chce skonsultować się też z inżynierem ruchu.

Już pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy o planach dotyczących nowych buspasów. Zarząd wskazał 19 lokalizacji, które są brane pod uwagę.

ZOBACZ LISTĘ WSKAZANYCH WÓWCZAS ULIC.

Co się zmieniło od tego czasu? Okazuje się, że w pierwszej kolejności ZTM chce się przyjrzeć tylko kilku z tych lokalizacji.

Będzie buspas i ścieżka rowerowa na Puławskiej

- W najbliższym czasie planujemy zlecenie wykonania analizy wytyczenia buspasa na ulicy gen. Chruściela "Montera" - zapewnia Wiktor Paul z biura prasowego ZTM. Chodzi o odcinek od ul. Paderewskiego do Cyrulików. ZTM nie informuje jednak, kiedy analiza mogłaby być wykonana.

Kolejne analizy?

Pod lupę urzędnicy chcieliby też wziąć inne miejsca, ale najpierw chcą uzyskać opinię inżyniera ruchu. - Chcielibyśmy poddać analizie możliwość wytyczenia pasów dla autobusów na Dolinie Służewieckiej i w al. Wilanowskiej – zapowiada Paul.

Jak precyzuje, chodzi o dwa odcinki Doliny Służewieckiej prowadzące w kierunku mostu Siekierkowskiego - od Anody do Nowoursynowskiej i od Nowoursynowskiej do al. Wilanowskiej. W przeciwną stronę na fragmencie Sikorskiego od Bonifacego do al. Wilanowskiej.

Z kolei w al. Wilanowskiej chodzi o odcinki: ul. Sobieskiego - Dolina Służewiecka i Rolna - Dolina Służewiecka.

Dlaczego w tych konkretnych przypadkach potrzebna jest opinia inżyniera ruchu? – Inżynier oceni, jak ruch pojazdów zmienił się w tym rejonie po zamknięciu mostu Łazienkowskiego. W zależności od ustaleń, możliwe będzie zlecenie odpowiedniej analizy jeszcze przed oddaniem do użytku mostu lub dopiero po jego udostępnieniu – informuje Paul.

W połowie marca Rada Warszawy zdecydowała o przekazaniu pieniędzy na budowę buspasa i ścieżki rowerowej na ul. Puławskiej. Mają one powstać do 2016 roku:

Puławska doczeka się buspasa?
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

jk/ran