Trzy pasy w obu kierunkach. Intercor poszerzy Marynarską

Warszawa

ZMIDMarynarska będzie szersza

Firma Intercor wygrała przetarg na przebudowę ulicy Marynarskiej. Prace mają potrać 26 miesięcy, ale nie jest jeszcze znana data ich rozpoczęcia.

Jak poinformował Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, firma Intercor złożyła najkorzystniejszą ofertę na aktualizację dokumentacji projektowej oraz przebudowę 800-metrowego odcinka ul. Marynarskiej.

W przetargu wzięło udział ośmiu wykonawców. Teraz mają czas na ewentualne odwołanie się od decyzji. - Nie wiadomo jeszcze, kiedy nastąpi podpisanie umowy, ponieważ mamy 10 dni na przyjęcie ewentualnych odwołań od uczestników przetargu. Po tym czasie Urząd Zamówień Publicznych przeprowadzi kontrolę zamówienia - tłumaczy Małgorzata Gajewska ze ZMID. Jak dodaje, jeżeli okaże się, że wszystko jest w porządku, będzie można podpisać umowę i wejść z pracami, które mają potrwać 26 miesięcy.

Poszerzona do trzech pasów

Ulica Marynarska zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu w obu kierunkach. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt, wyposażony w schody ruchome. W rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych. Ponadto, wybudowane zostaną ekrany akustyczne w sąsiedztwie szkoły i na wiadukcie, chodniki i ścieżki rowerowe oraz posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Drogowcy przebudują także linię tramwajową od skrzyżowania z ul. Rzymowskiego do nowej pętli przy ul. Suwak (przesuną bliżej budynków).

Po zakończeniu prac ruch na ulicy będzie bezkolizyjny - na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane zostaną skręty w lewo.

Przebudują ulicę Marynarską
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

ło/r