Trwa remont na Jagiellońskiej

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plPrace na Jagiellońskiej

Prace przy modernizacji torowiska na ul. Jagiellońskiej i zmiany w organizacji komunikacji miejskiej w tym rejonie, w poniedziałek rano nie powodowały większych utrudnień dla pasażerów. - Tymczasowe przystanki są puste, nikt nie jest zaskoczony remontem - relacjonował reporter tvnwarszawa.pl.

Zmiany weszły w życie w czwartek i potrwają do 29 czerwca. Wyłączony został ruch tramwajowy na odcinku od Ratuszowej do pętli Żerań. Poniedziałek jest pierwszym roboczym dniem, po długim weekendzie. - Pasażerowie do zmian musieli się już przyzwyczaić. Nie ma chaosu. Wszyscy wiedzą, gdzie mają się udać, żeby dojechać do celu - mówi Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak relacjonuje torowisko jest już częściowo zdjęte. - Trwają także prace przy jego podbudowie - dodaje.

Tramwaje na objazdach

Na czas prac tramwaje linii 6 i 28 zamiast ul. Ratuszową i Jagiellońską jeżdżą ul. 11 Listopada i Starzyńskiego, a linii 18 pojadą ul. Mickiewicza do pętli Marymont Potok.

Swoją trasę zmieniły także tramwaje linii 20, które po zjeździe z mostu Śląsko-Dąbrowskiego skręcają w ul. Targową i Kijowską, po czym dojeżdżają do pętli Kawęczyńska-Bazylika. Z tej pętli są natomiast wycofane tramwaje linii 13, które dojeżdżają do Dworca Wschodniego.

Autobusy linii 509 i 518 zatrzymują się na dodatkowych przystankach na ul. Jagiellońskiej. Wydłużona została również trasa linii 516 - autobusy jadą ul. Jagiellońską, Ratuszową i Targową do Dworca Wileńskiego (powrót przez ul. Jagiellońską).

Modernizacja torowiska

Utrudnienia spowodowane są pracami torowymi.

- W tym czasie tramwajarze modernizują torowiska w okolicy pl. Hallera. Na odcinku od ul. Ratuszowej – do ronda Starzyńskiego i na skrzyżowaniu ul. Jagiellońskiej i Golędzinowskiej są wymieniane tory, a perony przystosowane do obsługi składów niskopodłogowych. Pojawi się również nowa nawierzchnia na chodnikach - możemy przeczytać w komunikacie miasta.

su/ło

Utrudnienia na Jagiellońskiej
Ztm.waw.pl