Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Trwa budowa tunelu obwodnicy, w piątek kolejne utrudnienia

Warszawa

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plBudowa Południowej Obwodnicy Warszawy

Drogowcy wprowadzą kolejne zmiany w organizacji ruchu na Płaskowickiej. Utrudnienia są związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Nowe objazdy będą obowiązywać od piątku 9 listopada.

- Wykonawca POW w piątek rozpocznie kolejne prace związane z budową tunelu przyszłej drogi ekspresowej. O 22.00 zamknie wlot z Płaskowickiej w Lanciego. Będzie można z niej wyjechać tylko jadąc w stronę Belgradzkiej. Objazd zostanie poprowadzony do Rosoła lub alei Komisji Edukacji Narodowej - informuje ratusz.

Jak zaznaczają urzędnicy, połączenie Cynamonowej z Płaskowickiej zostanie utrzymane.

Zmiany w komunikacji

Wąsko będzie przy wlocie Płaskowickiej na skrzyżowanie z Rosoła. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się północną jezdnią.

Do dyspozycji kierowców dojeżdżających do skrzyżowania, pozostaną dwa pasy ruchu do skrętu w prawo lub w lewo.

"Dodatkowo, ze względu na prace związane z przebudową instalacji ciepłowniczej wyłączony z ruchu zostanie fragment Płaskowickiej pomiędzy ulicami Rosoła i Nowoursynowską" - czytamy w komunikacie stołecznego ratusza.

Urząd nie informuje, jak długo potrwają utrudnienia.

Od piątkowego wieczoru trasy kursowania zmienią autobusy linii: 136, 192, 195, 503, 504 i N37.

Jednocześnie, jak informują urzędnicy, I linia metra będzie jeździć częściej.

Od wtorku, 6 listopada, wydłużone zostały godziny szczytu, dzięki czemu więcej pociągów pojawi się na stacjach rano i po południu.

Ulica Płaskowickiej - zmiany w ruchu
| Urząd Miasta

Nowa droga połączy dwa odcinki autostrady AS

Wzdłuż Płaskowickiej trwa budowa tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Już wcześniej wprowadzone zostały tu zmiany w ruchu - drogowcy zwęzili jezdnię Płaskowickiej na odcinku pomiędzy ulicami Pileckiego i Stryjeńskich. Zamknięty został również wyjazd z ulicy Braci Wagów. Zmieniło się także skrzyżowanie z aleją Komisji Edukacji Narodowej. Tam tunel przyszłej drogi ekspresowej przejdzie pod tunelem I linii metra.

Dodatkowo dzielnica Ursynów przebudowuje Rosoła. Na odcinku od Jeżewskiego do Wąwozowej obowiązuje jeden kierunek ruchu - w stronę Lasu Kabackiego.

Południowa Obwodnica Warszawy, zwana trasą S2, połączy dwa odcinki autostrady A2. Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2017 r. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2020 rok.

Prace podzielone są na trzy etapy. Pierwszy to droga o długości ok. 4,6 km od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa. Drugi to trasa licząca 6,45 km od Przyczółkowej do węzła Wał Miedzeszyński z mostem przez Wisłę. Trzecia część to droga o długości 7,45 km od Wału Miedzeszyńskiego do węzła, który połączy POW z trasą S17.

Zobacz jak wygląda budowa POW z powietrza:

Dronem nad POW przez Ursynów część Izdjęcia A. Węgrzynowicz, montaż M. Chłopaś
wideo 2/4

mp/PAP/pm