Trudny poranek dla kierowców. Cztery zderzenia na trasie S8

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plKorek trasie S8 (zdjęcie ilustracyjne)

W środę rano kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na trasie S8. Jak podała policja, doszło tam aż do czterech zdarzeń drogowych.

Początkowo policja informowała o trzech kolizjach. - Na trasie S8 mamy zgłoszenia dotyczące trzech kolizji, w tym dwóch z udziałem samochodów ciężarowych. Policjanci są w drodze na miejsca zdarzeń - powiedziała po godzinie 7 Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji.

Chwilę przed godziną 8 policjanci mieli już informację o czterech zderzeniach.

Do dwóch kolizji doszło na jezdni w kierunku Marek. - Na wysokości ulicy Marymonckiej zderzyły się kia i samochód ciężarowy. Nikt nie został ranny. Kierowcy byli trzeźwi - wyjaśniła Brodowska.

I dodała, że do kolejnego zderzenia z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki doszło kilkaset merów dalej. - Tym razem zderzyły się volkswagen i DAF - mówiła.

Pozostałe dwie kolizje wydarzyły się na jezdni w kierunku Poznania. - Na wysokości ulicy Powązkowskiej zderzyły się honda i skoda - zaznaczyła Brodowska.

W kolejnym zderzeniu brały udział dwa ople. Przed utrudnieniami związanymi z tą kolizją ostrzegała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Jak podała w komunikacie, doszło do niego między węzłami Prymasa Tysiąclecia i Lazurowa.

"Zablokowany został prawy pas ruchu w kierunku Poznania. Przewidywany czas trwania utrudnienia około 2 godzin" - podała GDDKiA.

We wtorek rano trasa S8 była zablokowana z powodu zderzenia dwóch ciężarówek i auta osobowego:

"Trasa S8 jest całkowicie zablokowana"TVN24
wideo 2/6

kk/mś